Złota Kantyczka

Ruszyły eliminacje jubileuszowego, X Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Festiwal objęli patronatem ks. bp. Piotr Skucha, senator Bogusław Śmigielski, poseł Wojciech Saługa i prezydent Paweł Silbert. Dzień pierwszy był najbardziej intensywny – (Jeden z jurorów przyznał – wczoraj patrzyłem na „Nie lubię poniedziałków” – film całkiem a propos). Jury w składzie: Zbigniew Rutkowski (MCKiS), Maciej Talaga (Teatr Sztuk) i ks. Michał Borda (dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu) miało do przesłuchania ok. pięćdziesięciu zespołów i solistów z Przegini, Tychów, Chrzanowa, Sosnowca, Jaworzna i Trzebini w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat (wieczorem).
Panowie siedzieli pod opieką głównej organizatorki, pani Renaty Gacek od 9 do 19. A jutro powtórka. I pojutrze, i w środę, i w czwartek – aż do piątku. Na szczęście znacznie krócej, bo tylko w godzinach przedpołudniowych.
Wyniki ogłoszone zostaną popołudniu na naszym portalu. Niekompletne, bowiem tradycyjnie o przyznaniu Grand Prix uczestnicy i widzowie dowiedzą się dopiero w czasie uroczystego Koncertu Laureatów, który odbędzie się 12. stycznia 1013 r w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Os. Stałe.
Organizatorami X Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 6 z Jaworzna, Orkiestra Rozrywkowa m. Jaworzna eM – Band, Teatr Sztuk oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach delegatura Sosnowiec.
Wszyscy chętni zanurzyć się w kolędowy nastrój, przygotowujący duchowo i kulturalnie do najpiękniejszych świąt mogą przyjść do MDK ul. Inwalidów Wojennych 2 i posłuchać. Warto. Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *