XI FESTIWAL MODELARSKI JAWORZNO

W dniach 12-13 września br odbyła się jedenasta edycja Festiwalu Modelarskiego Jaworzno. Festiwal mimo licznych obostrzeń był pierwszą imprezą tego typu rozegraną od pojawienia się pandemii Covid-19. Sprowadziło to na organizatorach i gościach festiwalowych wiele niedogodności ale szczęśliwie udało się festiwal doprowadzić do końca. W tegorocznej edycji wzięło udział 172 zawodników wśród których było 36 młodzików, 9 juniorów i 127 seniorów. Zgłosili oni 649 modeli konkursowych odpowiednio 170 kartonowych i 479 plastikowych. Tradycyjnie już poza konkursem odbyły się warsztaty dla najmłodszych gdzie można było zmierzyć się z modelami kartonowymi i plastikowymi pod okiem doświadczonych instruktorów modelarskich. Były też warsztaty doskonalące techniki modelarskie dla bardziej doświadczonych modelarzy. Warsztaty tego typu cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też zostały one nagrane i niedługo będą opublikowane w sieci. Odbyła się też giełda modelarska, co prawda na skutek reżimu sanitarnego bardzo mocno okrojona ze stoisk handlowych ale mimo to wybór modeli i akcesoriów był duży. Bardzo pozytywnym aspektem jest zachowanie osób odwiedzających festiwal którzy stosowali się do nałożonych ograniczeń i mimo dużej ilości osób odwiedzających wystawę pokonkursową zachowano wszystkie zasady bezpieczeństwa. Czego najlepszym przykładem będzie fakt że nie zanotowano żadnego zgłoszenia o zakażeniu podczas trwania festiwalu, a wspomnieć należy że przyjechali do nas modelarze z całej Polski.
Wyniki rywalizacji konkursowej można zobaczyć na stronie:
https://www.sielata.com.pl/#clients
W tym roku główne nagrody Festiwalowe zdobyli:
Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna za najciekawszy model konkursu otrzymał Oleksandr Dron z pancernik HMS ,, Drednought ”
Puchar Światowego Stowarzyszenia lotników Polskich za najlepiej wykonany model samolotu polskiej konstrukcji
otrzymał Dariusz Jakubczak za samolot TS-11 ,, Iskra ”
Nagroda im. Karola Pniaka za model samolotu na którym latali walczyli Polacy
otrzymał Łukasz Rym za samolot Spitfire Vb
Wszystkim zawodnikom i gościom dziękujemy za odwiedzenia naszego festiwalu i zapraszamy na XII Festiwal Modelarski Jaworzno 2021 tradycyjnie w druga sobotę i niedzielę września.

Paweł Ogarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.