ODWOŁANY!!! SZKARŁATNY SZNUR

Koszty:
40 N, 35 U
ODWOŁANY!!!   SZKARŁATNY SZNUR

Spektakl Szkarłatny sznur” to opowieść o małżeństwie, które żyje w kraju ogarniętym przez totalitarny reżim. Akcja toczy się w Związku Radzieckim, historia przedstawia zmagania bohaterów w codzienności ogarniętej przez despotyczną władzę. Ich odważne decyzje oraz zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że sztuka jest impulsem dla widza do głębokich refleksji o własnym życiu. Jiri Sebastian Voborsky – choreograf czeskiego pochodzenia utkał tę ponadczasową historię odwagi i nadziei w balet, który jest nie tylko zabawny ale poruszający i inspirujący.

W sztuce „Szkarłatny sznur” artyści zatańczą m.in. do muzyki London Symphony Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Nikolai Golovanov, Edvard Grieg & Moscow Radio Orchestra, Czech Philharmonic Orchestra & Vaclav Neumann, czy gospelowej wokalistki Yolandy Adams.
Utwory śpiewne będą wykonane przez znanych artystów polskiej sceny muzycznej, jak Agnieszka Musiał, Agnieszka Damrych, Mate.o czy Piotr Płecha.
Ballet Magnificat to założony w 1986r. amerykański zespół baletowy z Jackson, w stanie Missisipi, wystawiający swoje spektakle na całym świecie. Zespół łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, mieszając ze sobą również elementy tańca żydowskiego, celtyckiego i jave, tworząc niezwykłą mozaikę tańca na najwyższym poziomie. Spektakle zespołu łączą wirtuozerię tańca z głębokim, poruszającym przesłaniem, co stanowi o wyjątkowości zespołu. Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Ballet Magnificat pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w sercach polskich widzów. Zespół od 10 lat ma grono zagorzałych wielbicieli w Polsce doceniających taneczny perfekcjonizm artystów. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie, występując ze swoimi spektaklami dla wielotysięcznych publiczności w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Chinach, jak i dla mniejszych publiczności w Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Izraelu i wielu innych krajach. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie. Artyści są nieustannie w drodze i wystawili swoje spektakle w ponad 40 krajach. „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański”.

N 40zł, U 35zł; w Kawiarence Arete, CK Teatr Sztuk, mail: dozrodla@gmail.com, na godzinę przed spektaklem Kawiarenka Arete.