SYLWESTER z OPERETKĄ

Kiedy:
31 Grudzień 2017@21:30 – 1 Styczeń 2018@02:30
2017-12-31T21:30:00+01:00
2018-01-01T02:30:00+01:00
SYLWESTER z OPERETKĄ

Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza na

SYLWESTER Z OPERETKĄ (i poczęstunkiem):

Wiedeńska krew” Johanna Straussa

Bilety: 100 zł

dostępne on-line na http://www.artecreatura.art.pl/ i od 4 września w kasie w budynku MDK. im. Jaworzniaków w Jaworznie (tel. 795-350-773).

Wiedeńska krew Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, rozbrzmiewają wspaniałe głosy i cudowna muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia.

Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, zdradzają i na powrót wracają do siebie. Całość opowiedziana jest jednak niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew”, opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina, która wraca do domu. On tymczasem umawia się z kolejną młodą damą. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć upragnioną miłość.

W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk, Anna Jankowiak, Chaoran Zuo, Magdalena Czarnecka, Adam Żaak, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Piotr Rybak, Kuba Bergel, Marceli Pałczyński.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Libretto: Victor Léon i Leo Stein

Przekład: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Choreografia: Anna Siwczyk

Projekt scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Kostiumy: Dorota Wewióra

Akompaniator: Rafał Gudyka

Asystent reżysera i choreografa: Maria Pałczyńska

Produkcja: Jarosław Wewióra

Sponsorzy spektaklu premierowego: Bricoman, M.B. Sokół, Tkaniny P.P. Zenitex.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *