Premiera operteki „Hrabina Marica” Kalmana

Koszty:
60 zł / 50 zł
Premiera operteki "Hrabina Marica" Kalmana

Hrabina Marica to wielki operetkowy sukces Kalmana z niezapomnianymi szlagierami jak: Graj, Cyganie! i Ach, jedź do Varasdin. Węgierskie rytmy, ogniste czardasze, cygański temperament i żarliwe uczucia.

Bilety: 60 zł, 50 zł (grupowe pow. 10 os., tel. 795 350 773) w MDK w Kawiarni ARETE pon-pt 14:00-20:00 i w weekendy w czasie trwania imprez tel. 32 762 92 25 oraz on-line na: www.artecreatura.art.pl tel. 795 350 773

Hrabina Marica to drugi, obok Księżniczki czardasza, wielki operetkowy sukces Emmericha Kálmána. Hrabinę przepełniają węgierskie rytmy czardasza, cygański temperament, wspaniałe melodie oraz żarliwe emocje głównych bohaterów. Znajdziemy w niej takie operetkowe szlagiery, jak aria Graj, Cyganie! i duet Ach, jedź do Varasdin.

Libretto opowiada historię pięknej i szalenie bogatej Hrabiny Maricy, która nie mogąc opędzić się od adoratorów, publikuje w prasie informację o swoich zaręczynach z wymyślonym baronem Kolomanem Żupanem. Na nieszczęście, okazuje się, że baron faktycznie istnieje i przyjeżdża do posiadłości hrabiny na Węgrzech na własne zaręczyny. Do grona adoratorów Maricy dołącza też zubożały hrabia Tasillo, który jako zarządca zawiaduje jej majątkiem, by w ten sposób spłacić długi swego ojca i zabezpieczyć los siostry Lizy. Z kolei Żupan Koloman, by przejąć majątek po dziadku, może poślubić wyłącznie pannę bez posagu. Warunek ten spełnia właśnie urocza Liza. Niedoszły małżonek zwraca więc hrabinie słowo, tym bardziej, że widzi jej zainteresowanie Tasillem. Nieoczekiwanie w majątku pojawia się bogata księżna – ciotka Tasilla, która spłaciwszy dług rodzinny, przywraca mu należny status. Hrabia może teraz oświadczyć się Maricy, a baron Żupan zabrać Lizę, rezygnując z jej posagu, do Varasdin. Operetka kończy się zatem tak, jak powinna kończyć się operetka – szczęśliwie!

Libretto: Julius Brammer i Alfred Grunwald
Tłumaczenie: Agnieszka Feill, Władysław Krzemiński, Artur Tur
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

W spektaklu wystąpią śpiewacy, aktorzy i tancerze Teatru Muzycznego Arte Creatura.
Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura.

Reżyseria: Marceli Pałczyński
Asystent reżysera: Maria Pałczyńska
Choreografia: Anna Siwczyk
Produkcja: Jarosław Wewióra, Maria Czempka-Wewióra, Agnieszka Cymbalista-Czuk