MICKIEWICZ VS. SŁOWACKI

Kiedy:
18 Wrzesień 2020@18:00 – 19:30
2020-09-18T18:00:00+02:00
2020-09-18T19:30:00+02:00
MICKIEWICZ VS. SŁOWACKI

Serdecznie zapraszamy na premierę naszego nowego spektaklu – Mickiewicz vs Słowacki na naszą scenę główną w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie. Bilety w cenie 30 zł do nabycia na stronie www.kupbilecik.pl oraz w kawiarni Arete w MDK.

Teatr Oddzielny, zgodnie ze swoimi założeniami, próbuje ukazywać aktualne społeczne trendy  i to nie zawsze pozytywne. Takim jest np. zaniechanie poprawnej i pięknej polszczyzny. Mówimy szybko, byle jak, zaśmiecając nasz język anglicyzmami i nadmiernie wtrącanymi przekleństwami… zapominamy, że język to cudowne narzędzie pozwalające wyrazić zarówno najmniejsze drgnienia naszej duszy jak i największe, karkołomne spekulacje naszego umysłu… tylko- czy mamy takie przemyślenia i odczucia? Czy umiemy o tym rozmawiać? Nowy spektakl pt. Mickiewicz versus Słowacki- ukazuje w sposób bardzo nietypowy i zarazem zaskakujący powyższy problem…
A dlaczego Słowacki i Mickiewicz?
Chyba nikt nie wątpi w doskonałość ich ojczystego języka. Może ich zmartwychpowstanie odrodzi piękno mowy polskiej???
Zapraszamy.

Obsada: Hanna Bara, Joanna Batryzel, Grażyna Bilny, Rafał Jedlecki, Alicja Kalina, Michał Korczyk, Robert Kubacki, Krystian Kubacki, Hanna Kurnyta, Oliwier Leszczak, Dariusz Łętowski, Michał Stano, Michał Szpak, Julia Talarczyk, Weronika Trzcińska, Beniamin Wołodko i Magdalena Zapała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.