KONCERT KOLĘD

2019-12-29T18:30:00+01:00
KONCERT KOLĘD

29 grudnia, godz. 17 00

Koncert Kolęd Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to młody skład nawiązujący do polskiej przedwojennej sceny muzycznej. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach – wykonujemy utwory z repertuaru Adama Astona, Mieczysława Fogga, Wiery Gran i innych gwiazd przedwojennego kina czy teatru.
Zadebiutowaliśmy publicznie w maju 2015 roku na scenie Polskiego Radia podczas konkursu “Nowa Tradycja” i od razu zostaliśmy wyróżnieni przez jury za styl. Kontynuujemy tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując naturalny i ponadczasowy czar tych piosenek, a jednocześnie dodajemy im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Program drugi Polskiego Radia wsparł nasze działania w dążeniu do nagrania materiału na płytę i już w połowie maja 2016 ukaże się ona nakładem wydawnictwa Karrot Kommando na muzycznym rynku Warszawy i całego kraju. Do tej pory w mediach udostępnione zostało demo kilku utworów nagranych w czerwcu 2015 roku – Nikodem i Umówmy się na dziś oraz archiwalia (1, 2, 3)dotyczące nagrań do płyty.

Nasze początki sceniczne miały miejsce w Polskim Radio, później koncertowaliśmy w bardzo różnorakich okolicznościach i dla zróżnicowanej publiczności – między innymi w budynku przedwojennego kasyna należącym do Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach pod Radomiem, w bemowskim centrum kultury Artem w ramach cyklu „Folkowo Bemowo”, dwukrotnie w warszawskim Centrum Artystycznym Sen Pszczoły, na alternatywnej scenie teatralno-kabaretowej w Dzikiej Stronie Wisły, w warszawskiej Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej oraz Klubokawiarni KiciaKocia, a także dla podopiecznych Fundacji „Pomoc Potrzebującym” w ośrodku pomocy na Bródnie, w centrum promocji kultury „Prom” na Saskiej Kępie, na otwarciu nowego lokalu Klubu Jagiellońskiego w Warszawie przy ul. Andersa.