ŚWIĘTY MIKOŁAJ W OCZACH DZIECKA

„Święty Mikołaj w oczach dziecka”- to pierwszy miejski konkurs plastyczny, który odbył się 04 grudnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie. Jego tematem, jak łatwo zgadnąć, był Święty Mikołaj. Do udziału w konkursie zaproszone zostały dzieci w wieku 5 i 6 lat. Dzieciaki rysowały w sali Akademii Przedszkolaka MDK, którą prowadzi pani instruktor Katarzyna Górecka, jednocześnie koordynatorka konkursu. Prace zostały więc wykonane naprawdę całkowicie samodzielnie przez dzieci za pomocą kredek ołówkowych, pastelowych i świecowych.
Celem konkursu – wyjaśnia pani Kasia – był rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, – rozwijanie wyobraźni poprzez twórczą interpretację postaci Św. Mikołaja oraz wprowadzenie najmłodszych w magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Cel zatem ambitny i dzieci przystępowały do pracy skupione, a nawet nieco spięte, aby rozluźnić atmosferę, zostały powitane wesołą piosenką. I okazało się, że posiadają ogromną wiedzą o bohaterze konkursu, bowiem świetnie poradziły sobie z zagadkami o Świętym Mikołaju. Uczestnicy poczęstowali się również cukierkami, które zostawił dla nich ukradkiem TEN, który najlepiej wie, jak sprawić dzieciom radość. Za odwagę i starania dzieci już w dniu konkursu otrzymały dyplomy za udział oraz mały świąteczny upominek.
Zdaniem jury powołanym przez koordynatorkę konkursu w składzie: Elżbieta Trzeciak, Paulina Gacek oraz Artur Majewski – wszystkie prace były piękne, dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem, było kolorowo i bardzo różnorodnie.
Jurorzy podziękowali zatem dzieciom za wielobarwne, piękne prace oraz rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu i ogłosili wyniki. Wszak rywalizacja wymaga, aby byli lepsi od znakomitych. I tak I zajęła Milena Gąska, na drugim uplasowała się Anna Grzesik. Na pudle zmieścili się także Igor Wojtowicz i Róża Horab.
To bynajmniej nie wszyscy nagrodzeni – wyróżnienie specjalne otrzymali: Maja Olszak, Amelia Pawlaczyk, Emila Chajdaś i Laura Wójcik
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, a jak zapewnia p K. Górecka, już ma kilka pomysłów, które z pewnością zrealizuje i  dodaje – po odbiór dyplomów i nagród zapraszamy do sekretariatu MDK od 12.grudnia.

zdjęcia K. Górecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.