SPEKTAKL EKOLOGICZNY

W piątek 8.06 uczniowie z klas 4c i 5c ze Szkoły Podstawowej nr.5 zaprezentowali się w spektaklu teatralnym o Pani Ziemi. To niezwykła i magiczna opowieść, w której główną postacią jest Pani Ziemia. Ziemia lubi czystą być
Z przyrodą trzeba w zgodzie żyć
Niech płynie czysta woda,
Niech rośnie czysty las, by zawsze cieszył Nas
Dla dobra zielonej sprawy
la naszej ziemskiej Planety
Zostańmy przyjaciółmi przyrody!
 Tytułowa Pani Ziemia spotyka na swojej drodze różnych bohaterów. Przy bliższym poznaniu z grupą dzieci opowiada im o swoich kłopotach i bolączkach, mówiąc:
Dlaczego ludzie mnie nie rozumieją, ja tak ciężko pracuję, często rozmyślam i myślę co dalej. Mam kłopoty i marzenia, komu o nich opowiem?
Na swojej drodze Pani Ziemia spotyka również baśniowe leśne wróżki, które starają się pocieszyć i znaleźć rozwiązanie na ziemskie problemy.

Myśl ekologiczna jest głównym tematem przedstawienia. Spektakl ekologiczny o Pani Ziemi uczy młodego widza szacunku do Ziemi, przyrody i otaczającego Świata. Wśród magicznych postaci pojawiły się również gadający kot i żywe kwiatki.

Spektakl został przygotowany w ramach warsztatów teatralnych i tanecznych realizowanych przez p. Anię Gil i p. Magdalenę Gonerę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *