SINATROMANIA TRWA

Jego muzyka jest ponadczasowa – o czym dobitnie świadczy wypełniona po brzegi sala koncertowa MDK im. Jaworzniaków. On sam uważany jest za najwybitniejszego amerykańskiego piosenkarza XX w. A nakład ze sprzedaży wszystkich jego wydawnictw powala na kolana – wynosi ponad 150 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w dziejach. W latach 40-tych powstało ponad 1000 jego fanklubów, dostawał 5000 listów dziennie, a w październiku 1944 r. pod Paramount Theatre w Seatle doszło do zamieszek, które przeszły do historii pod nazwą Columbus Day riot, gdy około około 30-35 tys. fanów, głównie nastolatków, spowodowało gigantyczne zamieszanie pod budynkiem.
Nic dziwnego, że Marcin Jajkiewicz, tak się zachwycił jego twórczością, że napisał pracę magisterską o swoim idolu – FRANKU SINATRZE!
Wziął udział w muzycznych widowiskach: „Muzyczny życiorys Franka Sinatry”, „Szlakami Franka Sinatry”, „Od Straussa do Sinatry”-Trio wokalne. Dziś dodał to tego koncert zatytułowany po prostu FRANK SINATRA z udziałem jaworznickiej orkiestry rozrywkowej eM-Band.
Jajkiewicz jest absolwentem klasy Wokalistyki Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego na wydział Jazzu i Muzyki rozrywkowej (obecnie Wydział Kompozycji , Interpretacji, Edukacji i Jazzu).Jeszcze w trakcie studiów, jako wokalista zespołu Button Hackers piosenką „Między nami” wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym.
Ma głos i potrafi, jak ukochany idol, oczarować publiczność. Nic więc dziwnego, że brawom i zachwytom nie było końca. Jednocześnie znakomicie współpracuje z zespołem Marka Malisza – pozwala na popisy muzyków, zachęcając widownię do wyrażania swojego aplauzu dla ich profesjonalizmu. Ale do tego jaworzniccy melomani zostali już przyzwyczajeni. EM Band zachwyca przecież nie od dziś.
Koncert prowadziła pani Ewa Barycka, która umiejętnie i elokwentnie nie tylko zapowiadała kolejne hity z niezwykle bogatego repertuaru Sinatry, lecz także szczodrze raczyła publiczność ciekawostkami z długiego, osiemdziesięcioletniego życia artysty. Nie zapomniała oczywiście również podkreślić jakość muzyczną brzmienia Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna i przybliżyć dokonania śpiewającego artysty.
Miłośnicy eM Bandu nie będą musieli czekać na kolejną ucztę muzyczną – 2 listopada, także w sali koncertowej, orkiestra zaprasza na siódme już Zaduszki Jazzowe, których gwiazdą będzie Grażyna Auguścik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.