RYSOWALIŚMY MUZYKĘ abstrakcyjny układ plam, kresek, linii..

Dzięki muzyce jaką przygotowała dla nas Pani Ewa Gajda – Migacz, w wykonaniu jej podopiecznych, mogliśmy pozwolić sobie na próbę odpowiedzi plastycznej na świat dźwięku.
Wsłuchując się w prezentowane utwory zwracaliśmy uwagę na rytm, tempo i dynamikę, odnotowywaliśmy wysokość, długość, lekkość, moc dźwięków, zauważaliśmy dźwięki skoczne, krótkie, szybkie, leniwe, jasne i ciemne. Poszukiwaliśmy odpowiednich słów łączących plastykę z muzyką.
Środki wyrazu w postaci śladów ołówków, grafitu, kredek i farb pozwoliły na odzwierciedlenie świata muzyki w dowolny sposób, zindywidualizowanie prac było początkowo bardzo wyraźne, wkrótce potem ślady plastycznej wypowiedzi zaczęły się łączyć, nakładać, nawarstwiać. Korzystaliśmy również ze zgromadzonych notatek rysunkowych pochodzących z Triennale rysunku odbywającego się w Galerii katowickiej ASP, które część uczestników miała okazję obejrzeć. Przenieśliśmy nasze inspiracje na duże, niestandardowe formaty papieru. Praca była bardzo przyjemna, różnorodna, zmienna, energetyczna ale i senna, łagodna.

Dziękuję rodzicom za obecność i zaangażowanie
Instruktor Barbara Koczur

foto. BK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *