ROZŚPIEWANA BARKA

W VI Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej “Barka”, 22 listopada w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pawła Silberta oraz Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka zagrano po raz szósty pod hasłem “Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Organizatorami konkursu są: Miejskie Centrum Kultury i Sportu – Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczemu im. Jana Pawła II.Na festiwalowej scenie wystąpili soliści i zespoły nie tylko z Jaworzna, bo zjawili się również goście z Bukowna, Bytomia, Rybnika, Dąbrowy Górniczej i Bielska-Białej.
Artyzm, poprawność muzyczną oraz elegancję wy-konania oceniały panie Anna Dzierwa, Barbara Halaś i Ewelina Karweta. które przesłuchały 45 podmiotów wykonawczych: 13 zespołów i 32 solistów. W sumie ponad 200 wykonawców.
Wśród nich były oczy-wiście podopieczne p. Pauliny Gacek.
W kategorii – SOLIŚCI do 15 roku życia – wyróżniono Lidię Tobiasz. Wśród starszych – powyżej 16 roku – na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Łazarz.
Podczas koncertu finałowego już zapowiedziano kolejną edycję “Barki” w 2020 r.
Rok ten będzie wyjątkowy z uwagi na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Nic więc dziwnego, że siódmemu Festiwalowi “Barka” organizatorzy chcą nadać szczególnie uroczyste brzmienie.
Miejmy nadzieję, że w tym chórze śpiewających na cześć świętego Stulatka zabrzmią również głosy utalentowanych podopiecznych p. P. Gacek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.