Przegląd wokalny – PROTOKÓŁ

Po dwóch dniach wypełnionych dźwiękami jury przeglądu wokalnego ogłosiło werdykt:

PROTOKÓŁ z Przeglądu Form Wokalnych XVIII FESTIWALU KULTURY DZIECI I MŁODZIEŻY „JAWOR 2018”
Organizatorzy :
– Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie
– Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie
Skład Jury: Małgorzata Rogala – przewodnicząca, Halina Darkowska
Do przesłuchania przystąpiło 76 podmiotów wykonawczych.
Jury przyznało następujące nagrody:

Grand Prix: Karina Skwarczyńska

Uczniowie klas I – III
Soliści i duety:
I miejsce: Zofia Pawlik SP 15 Jaworzno
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: Anna Skorus SP 22 Jaworzno

Uczniowie klas IV – VII
Soliści i duety:
I miejsce: Szymon Hrapkowicz SP 7 Jaworzno
II miejsce: Joanna Pach SP 7 Jaworzno
III miejsce: Zuzanna Lemantowicz SP 39 Chorzów
III miejsce: Anna Janulek SP 12 Jastrzębie Zdrój
Zespoły:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Zespół Wiolinki SP 12 Jastrzębie Zdrój

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Soliści i duety:
I miejsce: Monika Reclik MDK Rybnik
II miejsce: Patryk Rajchel MDK Rybnik
III miejsce: Zuzanna Smolarczyk III LO Jaworzno
Zespoły:
I miejsce: Zespół Corda MDK Rybnik
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano

Dzień pierwszy (10.04.2018)

Dzień 2 (11.04.2018)

13 Odpowiedzi na Przegląd wokalny – PROTOKÓŁ

 1. Renata napisał(a):

  Bardzo to przykre, że jest tyle miejsc, nie przyznanych. To bardzo krzywdzące dla tych dzieci, które tyle pracy włożyły w swoje występy. Nie rozumiem, jak można nie przyznać miejsca. Bardzo to jest niesprawiedliwe.

 2. gość napisał(a):

  Byłem na przesłuchaniu dzieci i z ubolewaniem muszę stwierdzić że werdykt jury ma wiele do życzenia.Pominięcie pierwszych,drugich miejsc jest dla mnie niezrozumiałe.Organizatorzy powinni się zastanowić nad zmianą składu Jury.

 3. Rodzic napisał(a):

  Bardzo przykre jest to, że występy dzieci zostały tak fatalnie ocenione przez te dwie panie tak ze sobą zgodne. Solistę przygotować łatwiej, przy zespole trzeba się mocno przyłożyć, co widzę jak przyprowadzam dziecko na próby. W tym konkursie pewnie gwiazdy polskiej estrady też nie miałyby szans. Dziwię się nauczycielom, że to znoszą.Ja na ich miejscu zorganizowałabym konkurs odrębny.

 4. Rodzic napisał(a):

  Cóż napisać… Jak najbardziej obiektywnie i starając się nikomu nie ubliżać…
  Organizacja nie najlepsza. Wydłużony czas oczekiwania na występ danego uczestnika, który sprawiał, że dzieci jeszcze bardziej stresowały się przed występem. Dla wielu z nich i tak to jest ogromne przeżycie i działaniami typu, że dzieci stoją na scenie i czekają aż pokład się włączy i w końcu coś zaskoczy jest -mówiąc wprost- nieporozumieniem i nie powinno mieć miejsca, tym bardziej, że to nie pierwszy, drugi czy nawet piąty tego typu przegląd obsługiwany przez tychże panów. Dwójka więc z minusem dla akustyków, którzy nie zdali egzaminu.

  Co do JURY… Nie będzie gówniarz uczył ojca jak się dzieci robi więc nie na miejscu jest wchodzić w ich kompetencje (przecież bądź co bądź znawców tematu). Jedno jednak co trzeba powiedzieć wprost.. Jeżeli jurorki są świetnymi muzykami (daj im Boże), to na pewno nie są już dobrymi pedagogami, ponieważ gdyby były, wiedziałyby doskonale, że nie należy dzieciom robić przykrości w ten sposób, by nie przyznawać miejsc za ich poniesiony trud i pracę. To dla nich ogromna krzywda Drogie Panie! Tak się nie robi i jeśli już trudno było przyznać te miejsca (co i tak jest dla mnie i dla wielu pewnie niezrozumiałe), to trzeba było chociaż te dzieci jakoś wyróżnić lub powiedzieć miłe słowo.
  Szkoda.. Mam nadzieję ,że jeśli za rok zasiądziecie ponownie (jeżeli będą jeszcze jacyś chętni uczestnicy), to weźmiecie na to poprawkę.
  Ponadto.. Ilość jurorów powinna być nieparzysta, by ktoś miał głos decydujący w podzielonych zdaniach.
  Tyle.. Więcej nie piszę, bo musiałbym kogoś jeszcze obrazić, natomiast chcę tego uniknąć.
  Pozdrawiam i ubolewam

  • Zuzanna napisał(a):

   Co do Panów akustyków się nie zgodzę Potrzeba kilku chwil, żeby wszystko ustawić i to tylko plus dla nich, że nie lecą hurtowo na jednych ustawieniach, tylko dbają o każdego uczestnika indywidualnie, o czym miałam niejednokrotnie przyjemność się przekonać pozdrawiam!!

 5. kashia napisał(a):

  Bardzo proszę o umieszczenie nagrań wszystkich uczestników, którzy zaprezentowali się na przesłuchaniu wokalnym dnia 10 kwietnia o godz. 13:30, ponieważ kilku brakuje. Dodam, że były one wczoraj rano dostępne, a później z niewyjaśnionych powodów, zostały usunięte. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

 6. Marcin napisał(a):

  To w sumie fajnie tak oceniać, szczególnie dzieci. Ten sposób oceniania powinno się przenieść na areny sportowe. Np. jeżeli w roku 2017 konkurs skoków został wygrany dzięki odległości 130 m, a w 2018 najdłuższy skok miał tylko 124 m to również nie powinno się przyznawać pierwszego miejsca lub lepiej: w turnieju 4 skoczni wygrał Kamil ale następny zawodnik zasłużył max na 4 miejsce… Co Wy na to szanowne jury? Osobiście dziwię się osobom prowadzącym zespoły, że nie mają odwagi wspólnie zbojkotować następnych edycji tego jakże marnego konkursu (skoro jest tak słaby poziom). Fajnie jakby żaden zespół się nie pojawił w przyszłym roku – w sumie werdykt będzie i tak podobny do tego w tym roku…

  Zespoły:
  I miejsce: nie przyznano
  II miejsce: nie przyznano
  III miejsce: nie przyznano

  Z pozdrowieniami dla „wIELKIEGO jURY”

 7. obiektywna napisał(a):

  Tyle miejsc nie przyznanych.Czy jury naprawdę uważa,że w Jaworznie nikt nie potrafi śpiewać? W takim razie po co organizować konkurs.To brak szacunku dla uczestników.

 8. Zdziwiooona napisał(a):

  Jak można nie przyznawać miejsc, czy wy nas nie lubicie? Nie chcemy brać udziału w festiwalu w którym nie dorastamy do oczekiwań jury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *