PRZEGLĄD FILMÓW O TEMATYCE WSPINACZKOWEJ

Sobotni wieczór 11 marca zapowiada się na ściance wspinaczkowej w MDK iście piekielnie. Od 16. 30 zostaną otwarte „bramy piekieł” – a później jak u Hitchcocka, im dalej, tym większe mnóstwo atrakcji.Do około 19.30 – wspinaczka, układanie dróg wspinaczkowych, wspinaczkowe „wariacyje”, czyli co zwykle, na codziennych zajęciach wspinaczkowych. Później – być może? – do 20.00 zajęcia „jogi”. Być może, bowiem pani Joginka jeszcze nie zdecydowała o programie ćwiczeń, a jak wiadomo  joga to jeden z sześciu hinduskich systemów filozoficznych zajmujących się związkiem między ciałem a umysłem, więc wybór jest tak obszerny, że jest się nad czym zastanawiać.
Wreszcie projekcja filmów – pomysł uczestników zajęć: uczniów z LO nr I oraz Gimnazjum nr 3, a szczególnie Weroniki Martyki, Marceliny Jurgaś i Kamila Kotyni, który przygotował plakat promujący filmy o tematyce wspinaczkowej. Będzie można zobaczyć wspinaczkę solo, z asekuracją, slackline, czyli akrobacje na taśmie oraz techniki umożliwiające sport wspinaczkowy niepełnosprawnym. Wreszcie degustacja pizzy. Pomysł nieszczególnie dietetyczny, szczególnie późnym wieczorem, ale uzasadniony wcześniejszym wysiłkiem.
Program w swoim kształcie „mocno elastyczny” – zapowiada Grzegorz Tucki, najsłynniejszy jaworznicki trener wspinaczkowy, organizator wielu imprez sportowych, trener II klasy we wspinaczce sportowej, realizuje „Program własny wychowania fizycznego – wspinaczka sportowa”. Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „K2”, zrzeszonego w Polskim Związku Alpinizmu. Więc musi być sportowo i atrakcyjnie. Wstęp wolny.
wego „K2”, zrzeszonego w Polskim Związku Alpinizmu. Więc musi być sportowo i atrakcyjnie. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *