Portrety – Rysunek i Malarstwo

Dziękuję moim wychowankom za wysoką frekwencję i sumienną realizację prac plastycznych w odpowiedzi na konkurs o tematyce przewodniej: „A to Polska właśnie..” Czas w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę mobilizuje nas do poszerzania wiedzy na temat tego trudnego ale i wspaniałego okresu. Ponieważ w naszej pracowni najczęściej wykonujemy prace portretowe, skupiliśmy się na portretach istotnych postaci, mających bezpośredni wpływ na losy naszego narodu. Wychowankowie poszerzyli wiedzę o Ignacym Janie Paderewskim, kompozytorze, pianiście, działaczu niepodległościowym, a także o twórcy Błękitnej Armii, Generale Józefie Hallerze oraz o Marszałku Józefie Piłsudskim i innych ważnych historycznych postaciach. Ta wymiana myśli, wiedzy na temat losów naszego kraju okazała się być ważniejsza od rysunku, co było celem niniejszego konkursu i na co wskazywały dociekliwe pytania padające w trakcie twórczej pracy, jednak mimo tego, wychowankowie z pewnością czekają na wyniki prac jury.
Wychowankowie których prace zakwalifikowały się do udziału w konkursie:
Aleksandra Stochmal, Krystian Kulawiak, Natalia Miziołek, Maja Pukło, Sandra Moskaluk, Zuzanna Biel, Iga Fesper, Sophie Ignacak, Natalia Ścięgaj, Wiktoria Wściubiak, Aleksandra Jakowczyk.

Po wnikliwej ocenie prac plastycznych komisja ustaliła, że 

I miejsce zajęła Sandra Moskaluk (l.8) a Aleksandra Stochmal (l.11) i Krystian Kulawiak (l.11) uplasowali się ex aequo na miejscu drugim.

Prowadzenie Barbara Koczur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *