PORAŻENI NIE TYLKO MIŁOŚCIĄ…

Teatr Oddzielny przygotowuje nowy spektakl, oparty na losach powstańca, Andrzeja Budzyńskiego oraz sanitariuszki, Barbary Żugajewicz. To historia miłości przerwanej przez powstanie warszawskie. Stąd tytuł: „Porażeni nie tylko miłością…” Mieliśmy zaszczyt odwiedzić Panią Basię- rozmawialiśmy z Nią, ostatnim świadkiem tamtych dni – dni pięknych, ale i tragicznych. Pani Basia czeka na premierę…Zdążymy? Musimy….
Postanowiliśmy uczcić P. Basię nie tylko spektaklem… i dzisiaj, w 76 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego przesyłamy do Niej List gratulacyjny …

Jaworzno, 01.08.2020

Szanowna Pani Basiu!

W związku z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, pragniemy tym listem złożyć hołd pani bohaterstwu i oddaniu Ojczyźnie.

Pani świadectwo życia stało się dla nas wielką inspiracją i przede wszystkim wspaniałą lekcją patriotyzmu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że mogliśmy doświadczyć spotkania z panią i wysłuchać historii. Historii o pięknej miłości silniejszej niż czas i wszelkie przeciwności losu. Dało to nam nadzieję, że i we współczesnych czasach, jest jeszcze miejsce na prawdziwą miłość.

Pani Basiu, w czasie naszego ostatniego spotkania dała nam pani zadanie: „twórzcie przeszłość”. Dlatego z wielką radością pragniemy poinformować, że powstał scenariusz na kanwie Pani bohaterskiego życia. Mamy nadzieję, że sztuka przez nas utworzona i odegrana, rozpali w ludziach prawdziwą miłość do ojczyzny i szacunek dla ludzi, którzy ją tak cudownie ukształtowali.

Za te wszystkie zasługi dla kraju i naszej grupy, pragniemy Panią szczególnie uhonorować tytułem Honorowego Członka Teatru Oddzielnego. Będzie dla nas zaszczytem, jeżeli zgodzi się Pani przyjąć to wyróżnienie.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze raz za wszystko podziękować, jednak nie sposób ująć tego w liście. Niech więc sztuka przemówi tam, gdzie brakuje już słów.

Z wyrazami największego szacunku,

Teatr Oddzielny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.