PIMPUŚ W AKADEMII PRZEDSZKOLAKA

Wszyscy wiedzą, że grecki filozof, Platon założył w gaju poświęconym herosowi Akademosowi szkołę tak ważną, że do dziś wszędzie kształcą młodych, spragnionych wiedzy akademie. Wszyscy wiedzą, że najbardziej pragną wiedzy najmłodsi. Dla nich akademia powstała w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie i ma się całkiem dobrze. W zajęciach uczestniczą dzieci od 3 do 6, a dla tych, którzy nie chcą się zbyt szybko rozstać, a jest ich całkiem sporo – do 7 lat.

Głównym celem zajęć Akademia Przedszkolaka jest zapewnienie każdemu dziecku warunków dla jego wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz kształtowanie różnorodnych zainteresowań, umiejętności i sprawności. Dzieci mają przede wszystkim okazję do spędzania czasu z rówieśnikami, poznawania ciekawych technik plastycznych, udziału w zabawach muzyczno- ruchowych, uczenia się prostych układów tanecznych, uczestnict

wa w różnego rodzaju konkursach oraz imprezach. To nie jedyne atrakcje, które czekają na najmłodszych.
Szczególnie lubianą przez dzieci formą spędzania czasu jest zabawa z chustą animacyjną. Zabawy takie jak przebieganie pod chustą, rekin czy słynne ciasto wywołują uśmiech na każdej małej buzi.
Tymek z niecierpliwością odlicza dni do kolejnych zajęć, by móc po raz kolejny zatańczyć do utworów takich jak: „Chocolate”, czy ” Veo Veo”, natomiast 4 letnia Jagódka w każdy piątek wita dzień już o 6.00, by przypadkiem nie spóźnić się na zajęcia.
Dzieci z entuzjazmem, którego często brakuje starszakom, tworzą wielobarwne prace plastyczne. Malujemy palcami, rysujemy na papierze ściernym, używamy różnych nietypowych materiałów takich jak: makarony, kasze, słonecznik, popcorn – choć niektórym bardzo ciężko się oprzeć i nie zjeść, ale mężnie zwalczają pokusę. Mniej kłopotliwe są zapałki, płatki kosmetyczne, rolki po papierze toaletowym, guziki, kawałki tapet czy firan. Oprócz tego nie brakuje nam pomysłów na piękne figurki z masy solnej, toteż wykonujemy świąteczne ozdoby i wiele innych prac, któ

re zdobią ściany budynku MDK.
Codziennie uczymy się też nowych układów tanecznych do utworów takich jak Shaggy „Feel the rush”, The Tokens „The Lion sleep Tonight”, „Zuppa Romana” itp.
Jest też sympatyczny wąż o jakże uroczym imieniu nadanym przez dzieci – Pimpuś. To on odprowadza najmłodszych z nas do toalety oraz w drodze powrotnej do naszej sali. Uczestniczy z nami radośnie w wielu zabawach.
Niedawno Emilka i Natalka wpadły na wspaniały pomysł, by zorganizować noc z Akademią Przedszkolaka. Dzięki temu nie musiałyby czekać aż 7 dni na kolejne zajęcia! Jeszcze decyzja nie zapadła, ale kto wie? U nas wszystko jest możliwe – z nami nuda nie ma szans.
Akademia Przedszkolaka to świetna zabawa – serdecznie zapraszam!
                                                                                                                    Katarzyna Górecka – profesor zabawny Akademii Przedszkolaka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.