Nowe warsztaty graficzne

Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków zaprasza dzieci i młodzież na nowe warsztaty graficzne organizowane w roku szkolnym 2017/2018 Grafika to jeden z głównych obok malarstwa i rzeźby dział sztuk plastycznych. Pozwala na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie, poprzez wcześniej przygotowaną formę – tzw. matrycę. Niezwykle ważny i żywy jest w niej proces twórczy, angażujący inwencję i kreatywność.
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z procesem tworzenia grafiki, powstawania projektu, matrycy i odbitki, będą rozwijać zdolności manualne, a także poznawać podstawową wiedzę teoretyczną z obszaru grafiki.
Warsztat graficzny to miejsce, w którym przenika się kilka dziedzin sztuki i rzemiosła. Grafika jest niezwykle różnorodna, tym samym oferuje nieskończony repertuar środków wyrazów. Oprócz wiedzy na temat technologii i technik graficznych, zajęcia mają na celu odkrywanie indywidualnych zainteresowań artystycznych, rozwijanie wrażliwości na piękno, kolory i strukturę otaczających przedmiotów.

Kontakt i zapisy pod nr telefonu: 535 828 858

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *