NA KONKURS POZA KONKURSEM

Po raz czwarty w Jaworznie odbędzie się w czerwcu Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Teatrów Osób Bardzo Dorosłych AMARANTUS.
Dlaczego taka jego nazwa? W przeglądzie mogą brać udział osoby, grupy teatralne. których średnia wieku wyniesie 40 lat.
Ten warunek spowoduje, podobnie jak spowodował w poprzednich edycjach konkursu, że wystawiane przedstawienia są dojrzałe, specyficznie docierające do widza i kształtujące dzisiejszą teatralną amatorską rzeczywistość.
W konkursie, ale poza konkursem weźmie udział również Teatr Oddzielny, który chociaż z MDK, jednak jest zupełnie oddzielny, jeśli chodzi o umocowanie formalne (Pani Ania korzysta tylko z gościny MDK) i wiek uczestników – głównie występuje młodzież całkowicie dorosła. TO przedstawi Kulisy II, środkową część tryptyku, który miał premierę w MDK z okazji Dnia Edukacji Narodowej – 14 października 2017.
Spektakl napisany oczywiście przez panią Annę Korczyk dotyka odwiecznego problemu walki płci, ujętego w sposób jednoznacznie groteskowy, przez zestawienie patosu m.in. muzyki klasycznej z trywialnymi monologami małżeńskimi. Wstęp wolny – 22 czerwca godz. 12 w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.