IMPREZY CYKLICZNE

KONKURS RECYTATORSKI WIERSZY I PIEŚNI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

 

JAWOR 2020

PIOSENKI OKRESU „SOLIDARNOŚCI”

SZAŁU NIE MA

Kwi
5
nie
2020
Kabaret Hrabi z 5 kwietnia przeniesiony na 8 września. Godz. 16 00 i 19 00. Bilety zachowują ważność.
Kwi 5@16:00 – 17:00
Kwi
8
śr
2020
SPEKTAKL ODWOŁANY MICKIEWICZ VS. SŁOWACKI
Kwi 8@09:00 – 13:00
SPEKTAKL ODWOŁANY MICKIEWICZ VS. SŁOWACKI

Serdecznie zapraszamy na premierę dla szkół naszego nowego spektaklu – Mickiewicz vs Słowacki, która odbędzie się  8 kwietnia 2020 roku o godz. 9:00 (powtórka o 11.00)  na naszej scenie głównej w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie.

Teatr Oddzielny, zgodnie ze swoimi założeniami, próbuje ukazywać aktualne społeczne trendy  i to nie zawsze pozytywne. Takim jest np. zaniechanie poprawnej i pięknej polszczyzny. Mówimy szybko, byle jak, zaśmiecając nasz język anglicyzmami i nadmiernie wtrącanymi przekleństwami… zapominamy, że język to cudowne narzędzie pozwalające wyrazić zarówno najmniejsze drgnienia naszej duszy jak i największe, karkołomne spekulacje naszego umysłu… tylko- czy mamy takie przemyślenia i odczucia? Czy umiemy o tym rozmawiać? Nowy spektakl pt. Mickiewicz versus Słowacki- ukazuje w sposób bardzo nietypowy i zarazem zaskakujący powyższy problem…
A dlaczego Słowacki i Mickiewicz?
Chyba nikt nie wątpi w doskonałość ich ojczystego języka. Może ich zmartwychpowstanie odrodzi piękno mowy polskiej???
Zapraszamy.

Obsada: Hanna Bara, Joanna Batryzel, Grażyna Bilny, Rafał Jedlecki, Alicja Kalina, Michał Korczyk, Robert Kubacki, Krystian Kubacki, Hanna Kurnyta, Oliwier Leszczak, Dariusz Łętowski, Michał Stano, Michał Szpak, Julia Talarczyk, Weronika Trzcińska, Beniamin Wołodko i Magdalena Zapała.

8.04.2020 o godz. 9:00 i 11:00.

Kwi
21
wt
2020
KONCERT PIASKA – PASECZNEGO
Kwi 21@18:00 – 19:00

Koncert Piaska zamiast 21 kwietnia, odbędzie się 13 września. Bilety zachowują ważność.

Kwi
23
czw
2020
SPEKTAKL PRZENIESIONY ANIOŁ I KOBIETY @ Inwalidów Wojennych 2
Kwi 23@19:30 – 21:30
SPEKTAKL PRZENIESIONY ANIOŁ I KOBIETY @ Inwalidów Wojennych 2

Spektakl z 23 kwietnia Anioł i kobiety zostaje przeniesiony na 21 listopada. Bilety zachowują ważność

Anioł i kobiety, czyli spektakl nieziemski!
Jeśli myślisz, że to kolejny spektakl z płytkim żartem, JESTEŚ W BŁĘDZIE! One są trzy. Artystki. Wszystkie seksowne; każda o innym temperamencie, guście i wrażliwości. W zaświaty trafiają razem z psem, który niespodziewanie wbiega im pod koła samochodu, kiedy jadą na kolejną imprezę. On, Anioł, jest jeden. Czeka na nie w progu zaświatów. To tutaj, w jego obecności, zapadnie decyzja, czy pójdą do nieba, czy zostaną odesłane na ziemię. Akcja spektaklu Anioł i kobiety, kontrapunktowana na żywo dźwiękiem saksofonu, rozgrywa się między czterema postaciami w przedsionku nieba, i obfituje w wiele niespodziewanych, nierzadko komicznych, sytuacji. Dialogi skrzą dowcipem, są gęste od docinków, ironii i złośliwości, którymi aktorzy wzajemnie się przerzucają. Odnajdziemy tu także wiele odniesień do spraw i wydarzeń, którymi żyjemy na co dzień. Czy artystki zechcą powrócić na ziemię? A pies? Jak potoczą się jego losy? To tylko niektóre z pytań, które stawia przed nami Agnieszka Warchulska, reżyser spektaklu. Jak na nie odpowiemy?

Występują:
Maria Pakulnis
Tadeusz Chudecki
Agnieszka Warchulska
Aleksandra Domańska/ Viola Arlak
Saksofonista /muzyka na żywo/
Pies Szaras
cena biletów – 80 95 zł
 23 kwietnia 2020 o godz. 19:30 Jaworzno – woj. Śląskie Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków, ul. Inwalidów Wojennych 2

Kwi
25
sob
2020
GRZEBIEŃ ZIELONY
Kwi 25@17:30 – 19:00
GRZEBIEŃ ZIELONY

 

Serdecznie zapraszamy na premierę naszego nowego spektaklu – Grzebień Zielony, która odbędzie się 25 kwietnia 2020 roku o godz. 17:30 na naszej scenie głównej w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia na stronie www.kupbilecik.pl oraz w kawiarni Arete w MDK.
Kilka słów o spektaklu: Szalone tempo życia nie pozwala nam zbyt często powracać do minionych lat… żyjemy tu i teraz. Zapominamy o dawnych znajomościach. Spektakl Grzebień zielony pozwoli nam pobyć chwilę w przeszłości- w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Po 25 latach rozłąki, w dość drastycznych okolicznościach, kilka byłych przyjaciółek postanawia odnowić znajomość z okresu krakowskich studiów. Wspomnienia ich są i zabawne, i wzruszające, a pamięć zbiorowa pozwala przywrócić zapomniane już chwile…I najważniejsze- tajemnica, która zniszczyła ich pięcioletnią przyjaźń, zostaje wyjaśniona, a przyjaźń nabiera nowych znaczeń w klimacie przebojów tamtych lat. Wokaliści przywołują bowiem Korę, Lenona, Joplin, Brekaut… i wielu, wielu innych znaczących piosenkarzy.
Obsada:
Aktorki: Kasia Biały, Iwona Dziwosz, Basia Kijewska, Ewa Kowalcze, Aneta Moryń, Marta Oleksy, Ewa Szpak i Ania Wawrzyńczak.
Wokaliści: Rafał Jedlecki,  Karolina Kowalczyk, Darek Łętowski, Klaudia Pałka Iwona Pilarz, Weronika Trzcińska i Julia Talarczyk.
Znakomite utwory będą grane na żywo przez MusArt Studio
Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.