IMPREZY CYKLICZNE

KONKURS RECYTATORSKI WIERSZY I PIEŚNI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

 

JAWOR 2020

PIOSENKI OKRESU „SOLIDARNOŚCI”

SZAŁU NIE MA

Wrz
8
wt
2020
WADY I WASZKI – Kabaret Hrabi
Wrz 8@17:30 – 19:00
WADY I WASZKI - Kabaret Hrabi

Kabaret Hrabi – Wady i Waszki
Nikt nie jest idealny. Każdy ma jakieś wady. Mniej lub bardziej upierdliwe. Wszystko zależy od tego, po której stronie się jest. MY mamy wady, które dodają nam uroku, czynią nas bardziej interesującymi. Ale ONI mają wady nie do zniesienia.
MY nie jesteśmy leniwi, my tylko dostrzegamy, że fajnie jest leżeć na kanapie. To ONI są leniwi. Tak zwyczajnie, w sposób prosty, upierdliwy. Dlatego MY nie mamy wad, MY mamy WASZKI.
„WADY I WASZKI” to najnowszy program kabaretu HRABI

 

 

WADY I WASZKI – Kabaret Hrabi
Wrz 8@20:30 – 22:00
WADY I WASZKI - Kabaret Hrabi

Kabaret Hrabi – Wady i Waszki
Nikt nie jest idealny. Każdy ma jakieś wady. Mniej lub bardziej upierdliwe. Wszystko zależy od tego, po której stronie się jest. MY mamy wady, które dodają nam uroku, czynią nas bardziej interesującymi. Ale ONI mają wady nie do zniesienia.
MY nie jesteśmy leniwi, my tylko dostrzegamy, że fajnie jest leżeć na kanapie. To ONI są leniwi. Tak zwyczajnie, w sposób prosty, upierdliwy. Dlatego MY nie mamy wad, MY mamy WASZKI.
„WADY I WASZKI” to najnowszy program kabaretu HRABI

Wrz
13
nie
2020
KONCERT ANDRZEJA PIASECZNEGO
Wrz 13@19:00 – 21:00
KONCERT ANDRZEJA PIASECZNEGO

„Spisem rzeczy ulubionych”, albumem wydanym wiosną 2009 roku i skomponowanym w całości przez Seweryna Krajewskiego, Andrzej Piaseczny objawił nam nieznane dotąd, melancholijne i dojrzałe oblicze. Ale jeśli myślicie, że za sprawą „Chodź, przytul, przebacz” poznaliście wokalistę na wylot, bardzo się mylicie…

„To co dobre”, siódmy album solowy w dorobku Andrzeja Piasecznego, z jednej strony jest jawną i udaną kontynuacją „Spisu rzeczy ulubionych” – chociażby za sprawą niepowtarzalnych, wpadających w ucho i chwytających za serce kompozycji Krajewskiego. Ale jest też płytą ze wszech miar zaskakującą – nigdy wcześniej nie słyszeliście głosu Andrzeja w takiej oprawie. Szlachetnej i surowej zarazem, z akompaniamentem, który brzmi światowo i garażowo jednocześnie. Krótko mówiąc – takiej płyty na naszym runku jeszcze nie było.

Oto w poszukiwaniu źródeł dźwięku, brzmienia naturalnego i analogowego, Piaseczny zawędrował najpierw do Anglii, a potem do Stanów Zjednoczonych. Konkretnie – do studia Waterfront w Hudson, w stanie Nowy Jork. Tam trafił pod opiekę kompozytora i producenta Henry’ego Hirscha, znanego przede wszystkim ze współpracy z Lennym Kravitzem, ale również Mickiem Jaggerem czy Madonną. Henry nie tylko zadbał o należyte brzmienie materiału, ale też powierzył gościowi z dalekiej Polski swoje własne piosenki i bardzo interesował się tym, o czym śpiewa Andrzej. „Henry okazał się człowiekiem wyjątkowym, bardzo normalnym facetem. Zawiozłem mu w ramach upominku pakiet płyt wydanych z okazji Roku Chopinowskiego i wiesz, że codziennie, kiedy przychodziliśmy do studia, zastawaliśmy Henry’ego słuchającego Chopina? Do tego gitara na której nagrywał Kravitz, złote płyty Lenny’ego, historie o Tinie Turner czy Micku Jaggerze… To było jak film” – wspomina sesję nagraniową za oceanem polski artysta.
Nikt tu jednak nikogo nie udaje, Amerykanie nadali talentowi Andrzeja Piasecznego nowego blasku, ale nie przerobili go na swoją modłę, nie próbowali zmienić w pieśniarza stamtąd. To wciąż jest The Voice Of Poland – jeden z najlepszych, jakie mamy…

Zapraszamy zatem na magiczny koncert promujący najnowszą płytę Andrzeja Piasecznego, w którym zapewne też nie braknie największych przebojów Artysty!

 
Wrz
16
śr
2020
MICKIEWICZ VS. SŁOWACKI
Wrz 16@18:00 – 19:30
MICKIEWICZ VS. SŁOWACKI

Wrzesień 2020: 16, 17 września- dla szkół, 18 września lub 26 września – dla dorosłych

Serdecznie zapraszamy na premierę naszego nowego spektaklu – Mickiewicz vs Słowacki, która odbędzie się 18 maja 2020 roku o godz. 18:00 na naszej scenie głównej w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie.Bilety w cenie 30 zł do nabycia na stronie www.kupbilecik.pl oraz w kawiarni Arete w MDK.

Teatr Oddzielny, zgodnie ze swoimi założeniami, próbuje ukazywać aktualne społeczne trendy  i to nie zawsze pozytywne. Takim jest np. zaniechanie poprawnej i pięknej polszczyzny. Mówimy szybko, byle jak, zaśmiecając nasz język anglicyzmami i nadmiernie wtrącanymi przekleństwami… zapominamy, że język to cudowne narzędzie pozwalające wyrazić zarówno najmniejsze drgnienia naszej duszy jak i największe, karkołomne spekulacje naszego umysłu… tylko- czy mamy takie przemyślenia i odczucia? Czy umiemy o tym rozmawiać? Nowy spektakl pt. Mickiewicz versus Słowacki- ukazuje w sposób bardzo nietypowy i zarazem zaskakujący powyższy problem…
A dlaczego Słowacki i Mickiewicz?
Chyba nikt nie wątpi w doskonałość ich ojczystego języka. Może ich zmartwychpowstanie odrodzi piękno mowy polskiej???
Zapraszamy.

Obsada: Hanna Bara, Joanna Batryzel, Grażyna Bilny, Rafał Jedlecki, Alicja Kalina, Michał Korczyk, Robert Kubacki, Krystian Kubacki, Hanna Kurnyta, Oliwier Leszczak, Dariusz Łętowski, Michał Stano, Michał Szpak, Julia Talarczyk, Weronika Trzcińska, Beniamin Wołodko i Magdalena Zapała.

Wrz
26
sob
2020
PRZEPRASZAM, NIE PRZESZKADZAM?
Wrz 26@18:00 – 20:00
PRZEPRASZAM, NIE PRZESZKADZAM?

Kolejny raz zapraszamy Państwa na spektakl – Przepraszam, nie przeszkadzam? który odbędzie się 7 czerwca 2020 roku o godz. 18:00 na naszej scenie głównej w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia na stronie www.kupbilecik.pl oraz w kawiarni Arete w MDK.
Zapewniamy kilkadziesiąt minut dobrej rozrywki. Stare, ponadczasowe przeboje są uzupełnieniem niesamowitych przypadków i zbiegów okoliczności, których z pewnością nam wszystkim dostarcza – po prostu życie…
Kilka słów o spektaklu:
Spektakl „Przepraszam, nie przeszkadzam?”, jest swoistym kalejdoskopem.
Przed naszymi oczami przesuwają się przypadkowi ludzie z ich na pozór powszednimi dramatami, które jednak uzyskują nowy, głębszy wymiar podczas nieoczekiwanych spotkań. I wystarczy kawałek rzeczywistości, a w nim taka sobie zwyczajna ławka w miejskim parku, by jeden przypadek pociągnął za sobą lawinowo inne, a na nie zaczęły nakładać się okoliczności, tkające z przypadkowej materii, miejsca i czasu, wątki znaczące dla każdego z tych, którzy pozwolili sobie na drobny relaks, na tejże właśnie ławeczce. I aby zaczęło toczyć się życie w nowych, zaskakujących dla samych uczestników tego dramatu odsłonach. Ale jest i róża, a jej rola jest nie do ocenienia. Prowadzi losy ludzi tak, jakby dotknęła ich ręka samego Boga.
Swoistym dopełnieniem wydarzeń są znane i bliskie każdemu polskie piosenki z końca poprzedniego stulecia.
Obsada: Bara Hanna, Bartyzel Joanna, Biały Kasia, Gryboś Sandra, Jedlecki Rafał, Kijewska Barbara, Kowalcze Ewa, Kowalczyk Karolina, Knapik Piotr, Kurnyta Hanna, Łętowski Dariusz, Sagnard Florian, Stano Michał, Szpak Ewa, Pałka Klaudia, Wawrzyńczak Anna i Zapala Magdalena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.