IMPREZY CYKLICZNE

KONKURS RECYTATORSKI WIERSZY I PIEŚNI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

 

JAWOR 2020

PIOSENKI OKRESU „SOLIDARNOŚCI”

SZAŁU NIE MA

Lis
28
sob
2020
SPEKTAKL ODWOŁANY PIKANTNI
Lis 28@17:00 – 22:00
SPEKTAKL ODWOŁANY PIKANTNI

Gorąca komedia obyczajowa, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Wystawiana setki razy w całej Polsce – zawsze entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność.

Dwie znudzone sobą pary, Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Poznają się w portalu randkowym i umawiają się na wspólną intymną schadzkę.

Bohaterowie, podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się, co z tego wyniknie. Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph wiedzą, na co się decydują?

To spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki.

Wartkie tempo, humor sytuacyjny i błyskotliwe dialogi – to wszystko znajdziemy w komedii Stefana Vögla. „Pikantni” to materiał na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnego małżeństwa. Dawka zdrowego śmiechu z bezkrytycznej pogoni za wolnością.

Obsada:
Barbara Kurdej-Szatan/Monika Dryl
Mikołaj Krawczyk/Maurycy Popiel
Anna Mucha
Michał Ziembicki

Spektakl od 18. roku życia

Czas trwania: 110 minut z przerwą

dwa spektakle – o 17.00 i 20.00

Gru
5
sob
2020
Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni
Gru 5@18:00 – 20:00
Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

Zespół Artystyczny Don Vasyl i Roma powstał w 1987 roku. „Roma”, ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła poszczycić się licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Wasyl Junior, Elza, Patrycja, Carmen, Tobi i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Zespół w dalszym ciągu kultywuje tradycje artystyczne Romy.

Gru
18
pt
2020
JAK ŻYĆ BEZ CIEBIE, OJCZE…
Gru 18@18:00 – 20:00
JAK ŻYĆ BEZ CIEBIE, OJCZE...

 „Jak żyć bez Ciebie, Ojcze” – grudzień 2020: 18 grudnia

18 maja 2020 obchodzimy 100. urodzin Jana Pawła 2. Z tej okazji Teatr Oddzielny przygotowuje autorski spektakl pt. „Jak żyć bez Ciebie, Ojcze” w ramach miejskich obchodów tej znamiennej rocznicy. Spektakl dotyka współczesności z perspektywy utworów i przemyśleń „naszego Papieża”. Co zatem zostało z Jego przekazów? Co pozostało z nauk płynących z samego życia Jana Pawła 2 ? Jak zabrzmi Jego głos po 15 lat od śmierci ? Posłuchajmy jeszcze raz Słowa, które głosił On za życia i któremu wartość nadawał tym, co czynił i jak żył… zapraszamy zatem 16 maja o 18 do MDK na spektakl „Jak żyć bez Ciebie, Ojcze”….
Data: 26 maja godz 18
Wstęp wolny.

Lut
26
pt
2021
NERWICA NATRĘCTW
Lut 26@17:30 – 19:30
NERWICA NATRĘCTW

Szanowni Państwo,

w trosce o Wasze zdrowie jesteśmy zmuszeni ponownie przenieść spektakl „Nerwica natręctw” w Jaworznie, zaplanowany na 27.09.2020 na 26.02.2021r. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i mamy nadzieję, że już niedługo wszyscy spotkamy się w bezpieczniejszych okolicznościach. Sytuacja naszej branży jest obecnie wyjątkowo trudna, ograniczenie związane z pandemią dotknęły nas w brutalny sposób. Z dnia na dzień zmuszeni zostaliśmy odwołać/przenieść kilkaset wydarzeń. Mamy nadzieję, że zachowacie Państwo bilety na spektakl, który zagramy w lutym. Godziny występów pozostają bez zmian. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa, zwracamy się z prośbą o wsparcie i wymianę biletów na voucher obejmujący przyszłe wydarzenia z naszej oferty, ważny do końca 2022 roku. Pełny repertuar znajdą Państwo na stronie adria-art.pl. Jesteśmy dostępni pod adresem:  rezerwacje@adria-art.pl, w treści proszę podać numer rezerwacji.

Jeżeli jednak zdecydują się Państwo na zwrot pieniędzy, prosimy o kontakt z punktami sprzedaży, w których kupili Państwo bilety. Przepraszamy za niedogodności.

 
Zespół organizatora – Adria Art

 

„Nerwica natręctw” godz. 17 30 

Nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską. „Nerwica natręctw” – sztuka autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach.
Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów, zawsze jest ciekawie. Tym bardziej, jeśli są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palialia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zapowiada się prawdziwa jazda… Będzie zabawnie!

Autor: Laurent Baffie
Reżyseria: Artur Barciś
Obsada:
Karolina Sawka
Jowita Budnik
Katarzyna Herman/Katarzyna Ankudowicz
Rafał Królikowski
Artur Barciś/Andrzej Zieliński
Zdzisław Wardejn
Bilety na adria-art

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.