Konkurs plastyczny z cyklu PORTRETY

W ramach cyklicznego wydarzenia jakim jest „Dzień Ojca”, organizowanego corocznie przez instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie, panów Zbigniewa Adamczyka i Zygmunta Kobiałki, miał miejsce konkurs plastyczny na temat „Portret Taty”.      Zaproponowany przeze mnie cykl „Portrety” to punkt wyjścia do przyjrzenia się jednej z najważniejszych osób w życiu. Praca plastyczna miała na celu wywołanie potrzeby zauważenia w swoim tacie – opiekunie, człowieka, który ma własne zainteresowania, ale często też pasje porzucone, odłożone na później najczęściej z powodu pochłaniającej pracy zawodowej. Jest to okazja, aby o tym pomyśleć, aby te pasje przywołać i realizować, być może wraz ze swoją pociechą.
    Przeglądając prace zauważyłam podobieństwo portretowanych. Wychowankowie zaskoczyli mnie umiejętnością oddania układu twarzy bliskiej osoby z pamięci, oczywiście dziecięcą umiejętnością, zgodną z fazą rozwoju plastycznego, w jakiej obecnie się znajdują.
     Zauważyliśmy w oczach ojców radość w momencie, kiedy rozpoznawali siebie. To właśnie w celu wywoływania pozytywnych emocji powstał cykl tematyczny „Portety”.

Decyzją trzyosobowego jury Zofia Radziejewska została Laureatką I Miejsca w Konkursie plastycznym z cyklu „Portrety” na temat „Portret taty”.
Miejsce II Aleksandra Jakowczyk, Miejsce II Kamil Szmyd,
Miejsce III Sandra Moskaluk.
Wręczenie nagród miało miejsce dnia 15 czerwca w czasie wydarzenia Dzień Ojca, które odbyło się w sali koncertowej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie.
Gratulacje!
                                                                                         Barbara Koczur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *