KOLORY WIOSNY

… bileciki na dobre słowo.
Własnoręcznie wykonany bilecik okazjonalny to coś więcej, sam w sobie jest prezentem…Takie kolorowe skarby możecie zrealizować samodzielnie.
Potrzebne będą:
brystol lub inny grubszy papier
ołówek, linijka, nożyczki do papieru, klej
kolorowy papier – najlepiej własnoręcznie wykonana abstrakcja
wstążka lub sznureczek
1. Wybierz kawałek brystolu lub innego papieru, na pewno pamiętasz o tym, że każdy blok rysunkowy usztywniony jest szarym arkuszem, on też jest ciekawą bazą. Przy pomocy linijki i ołówka delikatnie wyznacz linię cięcia: np. 5 cm x 12 cm.
2. Po wycięciu prostokąta, możesz w jego połowie wyznaczyć linię złożenia. Przykładamy linijkę w miejscu planowanego złożenia, końcówką nożyczek delikatnie „rysujemy” linię. Nie odrywając linijki od papieru zaginamy jego drugą połowę – linia złożenia będzie dzięki temu jednolita. Introligator używa w takim celu profesjonalnej kostki, którą Wam niegdyś prezentowałam.
3. Czym ozdobimy bilecik? Będzie to pisanka 🙂 Postaraj się dopasować jej wielkość do wymiarów biletu. Namaluj kilka kolorowych plam, wytnij kształt pisanki. Jeśli chcesz aby pisanka odstawała od podłoża, możesz do niej przykleić kawałek zagiętego w harmonijkę papieru.
4. Dołącz kawałek wstążeczki.
Na bileciku, przy użyciu żelopisu lub ołówka napisz: „Wesołych Świąt”zaś w środku ..miłe słowa.
A zatem życzę Wesołych Świąt, spokoju i zdrowia.

Barbara Koczur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.