Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor”

jawor13log-300x225

Organizatorzy Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor”: Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie już po raz czternasty zapraszają Państwa do udziału w poszczególnych konkursach i przeglądach: plastycznych, recytatorskich, muzycznych, teatralnych i tanecznych.

Mamy nadzieję, że Festiwal przez te wszystkie lata stał się dla uczestników nie tylko miejscem prezentacji własnego dorobku i konfrontacji dokonań artystycznych, ale również, a może przede wszystkim, miejscem wspólnej, dobrej zabawy. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania tą imprezą, której ranga stale wzrasta. Jak każdego roku patronat nad naszym Festiwalem obejmie Prezydent Miasta Jaworzna.

TERMINARZ FESTIWALU I ZASADY OGÓLNE

CELE FESTIWALU:

rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez praktyczne zapoznanie się z kulturą plastyczną, muzyczną, teatralną i taneczną,

dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych,

wymiana doświadczeń i pomysłów twórczych wśród animatorów kultury i pedagogów,

inspiracja i poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej,

kształtowanie świadomego odbiorcy sztuki.

TERMINY :

Konkurs plastyczny: składanie prac do 21 marca 2014 r. w DK Szczakowa, ul. Jagiellońska 3

Konkurs recytatorski: 2 kwietnia 2014r., godz. 9.30, MDK, ul. Inwalidów Wojennych 2

Przegląd muzyczny: 3, 4 kwietnia 2014r., godz.9.00, MDK, ul. Inwalidów Wojennych 2

Przegląd teatralny: 7, 8 kwietnia 2014r., godz. 9.00, DK Szczakowa, ul. Jagiellońska 3

Przegląd taneczny: 9, 10 kwietnia 2014r., godz. 9.00, DK Szczakowa, ul. Jagiellońska 3

Zgłoszenia do ww. przeglądów przyjmowane będą do dnia 10 marca 2014 r. tylko przez Internet na adres: festiwaljawor@onet.pl

Formularze zgłoszeniowe dla recytatorów, zespołów teatralnych, muzycznych i tanecznych będą dostępne od dnia 7 stycznia 2014 r. na stronach internetowych: Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – www.mckis.jaw.pl oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie – www.mdk.jaworzno.pl

Harmonogramy występów będą udostępnione na stronie organizatora na dwa tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu.

Organizator zastrzega, że na tydzień przed rozpoczęciem festiwalu nie będzie uwzględniał żadnych zmian w harmonogramach (termin występu, repertuar, ilość osób występujących). O rezygnacji z występu należy powiadomić organizatora na trzy dni przed terminem.

Oceny uczestników dokona powołane przez organizatorów jury, w skład którego wejdą specjaliści z dziedziny muzyki, teatru, tańca i plastyki.

Festiwal JAWOR 2014 zakończy prezentacja nagrodzonych zespołów podczas Koncertu Galowego w dniu 28 maja 2014 r. o godzinie 11.00, w Domu Kultury „Szczakowa” przy ulicy Jagiellońskiej 3 w Jaworznie.

Nagrody nieodebrane przez laureatów lub ich przedstawicieli przejdą na własność organizatora.

Wszelkich informacji udzielają:

MCKiS Dom Kultury „Szczakowa”, tel. 32 617 75 38 MDK w Jaworznie, tel. 781 150 160

Do pobrania:

2014-jawor-regulamin-muzyczny