Dwie Anny dla Seniorów

Po raz drugi w Jaworznie na tydzień władzę nad miastem objęli Seniorzy. Na koncercie braci Brzezińskich wiceprezydenci Monika Bryl i Tadeusz Kaczmarek wręczyli uroczyście klucze wybranej dorosłej parze z przesłaniem – „czuwaj”. I niech się tak stanie. Koncert odbył się w Hali Widowiskowo – Sportowej, więc nie o tym będzie na stronie MDK. Bynajmniej nie z zazdrości (może troszkę, bo koncert był rewelacyjny), lecz i w sali widowiskowej MDK Seniorzy zostali przyjęci muzycznie.
Inicjatorem koncertu „Dwie Anny”, co ujawniła sama gwiazda wieczoru, pani Sylwia Pogwizd, był prezes Grzegorz Golas, pełniąc jednocześnie zaszczytną funkcję operatora dźwięku i światła. Wcześniej się nie chwalił, bo skromność to jego drugie imię, ale przyciśnięty, przyznał, że zachwycił się talentem niewidomej pieśniarki, słuchając przypadkowo jej głosu w mediach. Postanowił napisać, odpowiedziała. Nieśmiało zaproponował władzom miasta zaproszenie utalentowanej amatorki i skutecznie doprowadził do występu, na który niemal zabrakło miejsc siedzących.
Sylwia Pogwizd jest niezwykłą wokalistką obdarzoną przepięknym głosem, nieprzypadkowo porównywanym do głosu Anny German. Związana z muzyką od najmłodszych lat. Z zawodu jest stroicielem pianin.
Jako niewidoma piosenkarka swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już jako nastolatka, podczas licznych festiwali dla osób niewidomych, a także brała udział w licznych konkursach i przeglądach zajmując czołowe miejsca. Sylwia jest zwyciężczynią festiwalu im. Anny Jantar, gdzie zajęła I miejsce, a nagrodę odebrała z rąk Haliny Szmeterling – matki Anny Jantar
Występowała przed takimi gwiazdami jak Edyta Geppert, Krzysztof Cwynar, Zbigniew Wodecki, Michał Bajor, Andrzej Rybiński, Łucja Prus, Ewa Śnieżanka, Grażyna Świtała, Halina Frąckowiak, Violetta Villas.
Kocha muzykę, mówi że ją widzi. To ona daje jej siłę do życia. Każdą piosenkę przeżywa osobiście, każdy utwór to inna historia, inny przekaz. Każdemu wykonaniu towarzyszą prawdziwe emocje, które zawsze poruszają publiczność. Uwielbia śpiewać dla ludzi, muzyka to jej indywidualny sposób wyrażania siebie i komunikowania się ze słuchaczami. Żyje muzyką, co słychać w każdym śpiewanym przez nią utworze. Śpiewa dla wszystkich. Dla Jaworznian miała ofertę specjalną – najpiękniejsze melodie dwóch cudownych piosenkarek: Anny German i Anny Jantar, których melodie nieustannie brzmią w uszach – nie tylko starszego pokolenia, lecz również całkiem młodej publiczności.
Swoją niezwykłą energią muzyczną podbiła słuchaczy, którzy w trakcie występu klaskali, podśpiewywali i kwitowali każdy utwór wyśpiewany niezwykle mocnym i czystym głosem gorącymi owacjami. Oklaskami na stojąco wywalczyli nawet bis, choć piosenkarka była wyraźnie już zmęczona, aczkolwiek uśmiechała się radośnie i gorąco dziękowała za przyjęcie. Seniorzy wychodzili z koncertu wyraźnie wzruszeni, Sylwia Pogwizd poruszyła nie tylko muzyczne obszary mózgu, lecz dotknęła również tych terytoriów serca, w których mieści się wrażliwość na piękno i pamięć o chwilach młodości, które choć minęły, przecież głęboko tkwią w duszy. Bo nikt nie jest tak młody, jak serce Seniora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *