Calendar

Sty
21
pon
2019
Spektakle dla szkół
Sty 21@09:00 – 12:00

21 stycznia

Polskie Biuro Impresaryjne – spektakle dla szkół.

Sty
25
pt
2019
SPEKTAKL ODWOŁANY Damski biznes
Sty 25@19:00 – 21:00
SPEKTAKL ODWOŁANY Damski biznes

25 stycznia, godz. 19 00

„Damski biznes” – spektakl Teatru Komedia z Wrocławia

MARCIA KASH I DOUG HUGHES   DAMSKI BIZNES
Przekład: Elżbieta Woźniak  Reżyseria: Wojciech Dąbrowski  Scenografia: Wojciech Stefaniak Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz  Opracowanie muzyczne: Paweł Dobosz  Muzyka: Bartosz Pernal  Światła: Alicja Pietrucka  Asystent reżysera: Artur Zachorodny

OBSADA
SYBIL BRUNT: Beata Rakowska  JANE PRITCHARD: Marzena Kopczyńska  PAUL PRITCHARD: Wojciech Dąbrowski  GEORGE BRUNT: Paweł Okoński/Krzysztof Grębski  RODGER HODGE: Łukasz Płoszajski  SEBASTIAN: Mariusz Ochociński  BRUNO FRUFFERELLI: Jan Kochanowski

OPIS SPEKTAKLU
Bohaterki spektaklu „Damski biznes” postanowiły spełnić największe marzenie życia i z rozmachem próbują znaleźć swoje miejsce w ekscytującym i lukratywnym świecie mody.
Jednak świat pełen bielizny, apaszek, modnych butów a przede wszystkim przystojnych i seksownych modeli staje się zbyt podejrzany dla mężów naszych bohaterek, statecznych zazdrosnych panów. Ci postanawiają więc działać. Nie zdają sobie jednak sprawy, że w osobliwy sposób sami staną się za chwilę częścią zwariowanej rewii strojów i kreacji, której zaczęli się przyglądać w nieoczekiwany dla siebie sposób. Wpadają więc po szyję w zabawne kłopoty i jak to w dobrej farsie im bardziej próbują się z nich wydobyć tym bardziej w nie brną.

Sty
30
śr
2019
JASEŁKA historia prawdziwa
Sty 30@10:00 – 11:30
JASEŁKA historia prawdziwa

Spektakl otwarty dla wszystkich i na wszystkich. ZAPRASZAMY!

Lut
6
śr
2019
Pokaz grup tanecznych i baletowych MDK
Lut 6@18:00 – 19:30

6 lutego, godz. 18 00

Pokaz grup tanecznych i baletowych MDK – p. Ewy Lis.

Lut
14
czw
2019
Sztuka kochania
Lut 14@18:00 – 20:00

14 lutego, godz. 18 00

„Sztuka kochania” – walentynkowy spektakl teatralny.

Lut
15
pt
2019
KABARET SMILE
Lut 15@18:00 – 20:00
KABARET SMILE

„To się nadaje do kabaretu” – NOWY program kabaretu Smile!

PREMIERA: październik 2017. W tym właśnie programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część programu Kabaretu SMILE. Cały program to labora-toryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które nie-samowicie bawią każdego z nas. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybu-chową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: „Faktycznie. Tak jest też w moim życiu!” Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie rtv, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywis-tości przez dorosłych i przez dzieci – „to się nadaje do kabaretu!”

Chcesz poczuć na własnej skórze, z jakich odczynników korzystają artyści? Przyjdź na spektakl „na żywo”.

Lut
16
sob
2019
KONCERT WIEDEŃSKI
Lut 16@17:00 – 19:00
KONCERT WIEDEŃSKI

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii
z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.:
Walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”,
Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polkę „Tritsch- Tratsch”.
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.
Zapraszamy serdecznie!

Bilety 85 zł: Kawiarnia ARETE (budynek MDK – ul. Inwalidów Wojennych 2)
tel. 327629225 (pn. – pt. 14-20 oraz podczas imprez), grupy- tel. 504 091 909
bilety online: www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl
oraz Sklepy Muzyczne FIFF, Księgarnie PWN, Księgarnie Book Book, Książnica Polska

Mar
15
pt
2019
MALINOWA – koncert S. Celińskiej
Mar 15@19:00 – 21:00
MALINOWA - koncert S. Celińskiej

STANISŁAWA CELIŃSKA „MALINOWA…”

Bilety w cenie 85 zł do kupienia w kawiarni ARETE (w MDK ul. Inwalidów Wojennych 2 – I piętro) – w dniu koncertu cena biletu 95 zł!

„Malinowa…” to nowa, studyjna płyta, składa się z 14 premierowych utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej Stanisławy Celińskiej (premiera 25 maja).
Płyta wyczekiwana przez wielbicieli Artystki od sukcesu „Atramentowej” (status podwójnej Platynowej Płyty), zainspirowana spotkaniami i rozmowami z fanami.
Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej pieśniarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza i na czas koncertu wprowadzić w kameralny nastrój.
W warstwie tekstowej materiał to w większości autorskie teksty Stanisławy Celińskiej i trzy piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję – podobnie jak przy poprzednich płytach – odpowiedzialny jest Maciej Muraszko, który tym razem wzbogacił ją o nowe brzmienia. Niespodzianką jest utwór Ja-tu, Ty-tam zaśpiewany w duecie z Piotrem Fronczewskiego oraz gościnny udział akordeonisty Marcina Wyrostka.

Traklista
1.Już nie trzeba mi…
2. Drzewo
3. Mija raz dwa
4. Ja-tu, Ty-tam
5. Słowa
6. Wybacz…
7. Gdzie jesteś dziewczyno
8. Nie chcę inaczej
9.Malinowa herbatka
10. Otwórz oczy…
11. Korali sznur
12. Maskarada
13. Cudem jest świat
14. Dzielić się miłością

Słowa – Stanisława Celińska
(poza utworami „Mija raz dwa” oraz „Ja-tu, Ty- tam” do tekstów Doroty Czupkiewicz)
Muzyka – Maciej Muraszko
Gościnnie na płycie:
Piotr Fronczewski – śpiew,
Marcin Wyrostek – akordeon oraz chór „Zaczarowana melodia”
ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu pod dyrekcją Ewy Kuśnierek.
Aranżacja oraz produkcja muzyczna – Maciej Muraszko
Realizacja dźwięku, miks i mastering – Sergiusz Supron
W nagraniach udział wzięli: Wojciech Olszewski, Kuba Frydrych, Krzysztof Samela, Julia Muraszko, Wojciech Czemplik, Tomasz Lisiecki, Paweł Pełczyński,Janusz Muraszko i Maciej Muraszko.
Linki do recenzji :

Stanisława Celińska – “Malinowa…”


http://wyspa.fm/albumy/144414/malinowa

Stanisława Celińska – Malinowa… [RECENZJA]

Kwi
1
pon
2019
JOJO
Kwi 1@19:00 – 20:45

O czym jest JOJO?
(proszę się z góry nie martwić, wyjaśnimy to krótko, bez zbędnego powtarzania się). Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… gdybyśmy spróbowali te trzy słowa powtórzyć tyle razy ile utworów zostało poświęconych temu (jakże dramatycznemu) zagadnieniu zapewne nie starczyło by nam życia na ich zapisanie (a Państwo na ich przeczytanie), więc (z braku tak naszego, jak i przed wszystkim Państwa czasu) nie podejmujemy się tego wzywania…
Cóż jest takiego fascynującego w Temacie Trójkąta (zwanym dalej TT), że wciąż na nowo od wieków jest przerabiany? A te niekończące się przeróbki wciąż na nowo znajdują (chwała Bogu!) Publiczność gotową zapoznać się z nowymi TT wariantami. Cóż jest takiego w TT niezwykłego? Za całą odpowiedź może posłużyć jedno proste słowo – ZDRADA! Cóż innego może się równać z jej niszczycielską, zabójczą, piorunującą siłą rażenia? Czy coś może wywoływać większe od niej emocje? Chyba tylko… podejrzewanie zdrady. Szekspir nazwał (jeśli ktoś wie dlaczego prosimy o kontakt mailowy) to uczucie zazdrość Zielonookim Potworem.