Calendar

Wrz
22
nie
2019
MAYDAY 2
Wrz 22@19:00 – 21:00
MAYDAY 2 @ Jaworzno | Polska

Teatr Plejada zaprasza na komedię Mayday 2. Bilety w cenie: 65 zł

https://plejada.bilety24.pl/

można kupić w MDK w Kawiarence ARETE, czynna codziennie 14 00 – 20 00 oraz w czasie imprez na sali koncertowej.

http://plejada.org.pl/mayday-2.html

Paź
6
nie
2019
BAJKA DLA DOROSŁYCH
Paź 6@17:00 – 19:00

„Bajka dla dorosłych”, 6 października godz.17.00, cena 25zł

To ponad dwugodzinna sztuka absurdu, ukazująca w krzywym zwierciadle trendy współczesności. Pełna humoru i dobrej zabawy. A jej motto: „Precz z niebezpiecznym umysłem! Niech żyje ciało, body – ciało” uchyla rąbka tajemnicy. 
„Bajka dla dorosłych” jest spektaklem wielowątkowym. Prolog i epilog rozgrywa się w baśniowej scenerii Nowej Gwinei. Stamtąd zaczerpnięty problem wiecznej młodości i urody przenosi nas w czasy współczesne. Śledzimy losy trzech rodzin nie tylko w domowych pieleszach, ale i w miejscu publicznym – w kawiarni, kumulującej wszystkie rodziny. Bohaterów, a właściwie bohaterki, spotykamy także w markecie o nazwie „Raj dla kobiet”. Pogoń za urodą, seks i kultywowanie ciała doprowadza do absurdów, spotęgowanych jeszcze całą galerią ludzkich typów i charakterów.

Do tego taniec i piosenki, które podkręcają radosny klimat spektaklu. A jaki jest koniec? Każdy z aktorów ma świadomość narzuconej roli do odegrania… czy ktoś zwycięży? Czy jest możliwy bunt i wyjście poza ramy szalonych standardów? Na pewno zakończenie nie będzie happy endem… zapraszamy …

Zapraszamy 😎

Paź
20
nie
2019
ZA GRANICĄ ŻARTU
Paź 20@16:00 – 18:00
ZA GRANICĄ ŻARTU

KABARET NOWAKI, 20 PAŹDZIERNIKA, GODZ.16,00, 60/50 ZŁ

Za granicą żartu to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech jakiego jeszcze nie zaznaliście.

Paź
24
czw
2019
BAŁTROCZYK – STAROŚĆ NIE JEST DLA MIĘCZAKÓW
Paź 24@19:00 – 21:00
BAŁTROCZYK - STAROŚĆ NIE JEST DLA MIĘCZAKÓW

Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze,
gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.
To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.
Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś,
że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.
„Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.”
Z BE – jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz – „słowa sypią się jak gó….o z barana”.
BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.
Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.
Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek
w Telecasterach.
Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.
Wszystko jest inspiracją …
Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …
Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .
24.10.2019 19:00

Jaworzno  – Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Inwalidów Wojennych 2

Lis
9
sob
2019
JOJO
Lis 9@19:00 – 20:45

O czym jest JOJO?
(proszę się z góry nie martwić, wyjaśnimy to krótko, bez zbędnego powtarzania się). Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… gdybyśmy spróbowali te trzy słowa powtórzyć tyle razy ile utworów zostało poświęconych temu (jakże dramatycznemu) zagadnieniu zapewne nie starczyło by nam życia na ich zapisanie (a Państwo na ich przeczytanie), więc (z braku tak naszego, jak i przed wszystkim Państwa czasu) nie podejmujemy się tego wzywania…
Cóż jest takiego fascynującego w Temacie Trójkąta (zwanym dalej TT), że wciąż na nowo od wieków jest przerabiany? A te niekończące się przeróbki wciąż na nowo znajdują (chwała Bogu!) Publiczność gotową zapoznać się z nowymi TT wariantami. Cóż jest takiego w TT niezwykłego? Za całą odpowiedź może posłużyć jedno proste słowo – ZDRADA! Cóż innego może się równać z jej niszczycielską, zabójczą, piorunującą siłą rażenia? Czy coś może wywoływać większe od niej emocje? Chyba tylko… podejrzewanie zdrady. Szekspir nazwał (jeśli ktoś wie dlaczego prosimy o kontakt mailowy) to uczucie zazdrość Zielonookim Potworem.

Lis
24
nie
2019
Chcesz się bawić? Zadzwoń!
Lis 24@19:00 – 20:30
Chcesz się bawić? Zadzwoń!

Twórcy spektaklu „Mayday 2” & „Szalone Nożyczki” zapraszają na kolejny światowy hit pt.: „Chcesz się bawić? Zadzwoń!” To prawdziwa komediowa uczta pełna zwrotów akcji, barwnych postaci i świetnego humoru spędzonego w towarzystwie gwiazd!

Tristan: Michał Piróg / Michał Koterski
Charlotte: Anna Powierza / Dominika Gwit
Henry: Piotr Pręgowski / Mariusz Krzemiński / Krzysztof Hanke
Iza: Katarzyna Polewany / Joanna Dunas / Klaudia Halejcio
Schmidt: Michał Mikołajczak / Marek Włodarczyk
Bloggins: Rafał Mroczek / Marcin Mroczek
Brown: Dorota Bierkowska / Joanna Kupińska / Iwona Rulewicz

Autor: I. D. Clark, M. Kash
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyser: Radosław Dunaszewski
Scenografia: Zofia Plota i Marcin Chojnacki
Kostiumy: Dominika Onderska
Foto: Edyta Bartkiewicz
Producent: Kamila Polak

Dziesiąta rocznica ślubu w Paryżu? Ach jak cudownie – Charlotte już dopina walizkę! Zapowiada się wspaniale… gdyby nie kilka nagłych niespodzianek i „małych” sekretów, które tworzą pajęczą sieć, wplątując zarówno bohaterów jak i widzów. Henry traci pracę i wszystkie środki przeznaczone na podróż. Spełnienie paryskiego marzenia staje pod panicznym znakiem zapytania! Na pomoc przybywa Tristan – kreatywny sąsiad, który daje propozycję nie do odrzucenia… Henry, nie chcąc narazić się swojej żonie postanawia przyjąć niecodzienną ofertę! Ach..Czego nie robi się dla ukochanej żony? (…lub bardziej ze strachu przed nią!) call center o erotycznym zabarwieniu…to dopiero początek dobrej zabawy! Kiedy Charlotte wpada na trop tajemnic męża, po jej piętach zaczyna deptać Bloggins. Co ukrywa kobieta? Czego szuka detektyw? Czym zaskoczy nas każda pojawiająca się postać?

Lis
27
śr
2019
KRÓLOWA ŚNIEGU
Lis 27@18:00 – 19:30
KRÓLOWA ŚNIEGU

TEATR PIASKU TETEIANY GALITSYNY KRÓLOWA ŚNIEGU
Pamiętasz opowieść o Królowej Śniegu? Udaj się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii!
Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, zaprasza na rodzinną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuj dreszczyk emocji oraz dziecięcą radość, oglądając tę zachwycającą zimową opowieść.
Pozwól, by Królowa Śniegu zabrała Cię do swojego lodowego zamku.
Przyjdź i zobacz na żywo artystyczną interpretację tej przepięknej baśni.
Spektakl polecany jest dla dorosłych oraz dzieci od 5-ego roku życia. Trwa 70 minut bez przerwy.

bilety dostępne są na www.teatrpiasku.pl.

Lis
30
sob
2019
TELEWIZJA KŁAMIE
Lis 30@17:00 – 18:45
TELEWIZJA KŁAMIE

Spektakl 30.11.2019r. godz. 17.00

Opis:

„Telewizja kłamie” to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu.

Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska,
Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz,
Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor,
Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz.

Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop…i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję chce oglądać w spektaklu.
Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Widzowie spektaklu wreszcie będą mogą zobaczyć jak zachowują się gwiazdy znane ze szklanego ekranu gdy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy. Czy zbieżność nazwisk jest przypadkowa? Ocenicie Państwo sami. Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, gwarantuje, że popłaczecie się… ze śmiechu!!

Gru
7
sob
2019
KABARET JURKI
Gru 7@20:00 – 21:30
Gru
13
pt
2019
PIKANTNI
Gru 13@17:30 – 19:00
PIKANTNI

„Pikantni”, komedia obyczajowa Stefana Vögla, pojawi się w Bytomiu pod koniec września. Główne role zagrają: Barbara Kurdej – Szatan, Anna Mucha, Mikołaj Krawczyk i Michał Ziembicki.
Tytułowi „Pikantni” to dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph. Każdy z nich szuka wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków na portalu randkowym. Kolejnym krokiem jest urządzenie wspólnej, intymnej schadzki z nowopoznanymi osobami. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru. Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie.
Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph, wiedzą na co się decydują? Spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki.
Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.

„Pikantni”, reż. Tomasz Gawron
Obsada:
Doris – Barbara Kurdej-Szatan
Bea – Anna Mucha
Christoph – Mikołaj Krawczyk
Alex – Michał Ziembicki

Bilety w cenie: 70 zł | 90zł | 110zł Miejsca sprzedaży biletów: – https://bit.ly/2LFNzcR

Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676 Organizator Impresariat Adria Art | adria-art.pl |

Jaworzno, Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków / 13.12.2019r., godz. 17:30 i 20:00