Bezpieczne ferie

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów ruchu drogowego, którzy już 12 stycznia 2018 r. rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, wspierane akcją informacyjno-edukacyjną „Bezpieczna droga do celu”, które potrwają do 25 lutego br.Do MDK aspirant Krzysztof Czeczotka przybył w poniedziałek 1 lutego, by porozmawiać o bezpieczeństwie z dzieciakami, które akurat pod opieką Grzegorza Tuckiego zdobywały ściankę wspinaczkową.
Szybko się zorientował, że zbyt wiele wiadomości o zasadach ruchu drogowego przedszkolakom nie ma sensu przekazywać, więc rozpoczął sympatyczną rozmowę o zabawach śnieżkami. To dzieciakom się spodobało, więc same zaczęły wyjaśniać, jak nie należy postępować, w kogo nie rzucać śnieżkami, i pod żadnym pozorem nie bawić się na drogach.
Podjął więc kolejny temat – kontaktów z nieznajomymi dorosłymi. Także ten temat dzieciom nie był obcy. Doskonale zdawały sobie sprawę, że należy uważać, nie korzystać z zaproszeń do spacerów czy przejażdżek samochodem.
Nieco skonsternowało dzielnicowego pytanie, co zrobić, gdy obcy przebierze się za tatę albo co gorsza – za mamę? Ale wybrnął błyskawicznie – mama jest tylko jedna, więc z pewnością ją odróżnicie od nieznajomego.
Aspirant Krzysztof Czeczotka obiecał, że wróci do MDK, by porozmawiać z nieco starszą młodzieżą, która bywa mniej rozsądna. (ja)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *