ZŁOTA KANTYCZKA – DZIEŃ TRZECI

W dniu 10.12.2018r. odbył się trzeci dzień przesłuchań XVI Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka”. W przesłuchaniu brała udział Lidia Tobiasz z Przedszkola nr1 w Jaworznie, oraz zespół gwiazdeczki z Przedszkola Więcej »

ŻYWY SKANSEN FOTOGRAFII

Z SERII: BYLIŚMY TAM Szkoła widzenia Jakuba Byrczka działa prężnie już od wielu lat i choć tę artystyczną grupę fotograficzną założono nieformalnie, sztuka obiektywu rozwija się wśród stale rosnącego grona aktywistów pod Więcej »

ZŁOTA KANTYCZKA – DZIEŃ DRUGI

Dzisiejsza tura zmagań o Złotą Kantyczkę zgromadziła dużo liczniejszą grupę konkursowiczów, niż dwa dni temu. Tym razem prezentowały się nie tylko najmłodsze wschodzące gwiazdy muzyki z przedszkoli i szkół podstawowych – grono Więcej »

Święty daje prezenty

Ho, ho, ho – wykrzykuje grubas w czerwonym, niezbyt dopasowanym wdzianku i macha butelką jakiegoś napoju, którego całe skrzynki wiezie równie czerwona ciężarówka. To ma być Mikołaj? W Polskiej tradycji przedstawiany był Więcej »

ZŁOTA KANTYCZKA – DZIEŃ PIERWSZY

W pierwszym dniu (05.12.2018r.) Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka” festiwalowe jury potraktowane zostało niezwykle łaskawie – w przedszkolnej kategorii wiekowej wystąpiło zaledwie 6 solistów i jedna grupa – „Przedszkolne gwiazdeczki” Więcej »

BAŚŃ TAŃCZĄCYCH PIÓR – „JEZIORO ŁABĘDZIE”

Historia miłosna opowiedziana bez użycia słów. Eteryczne wonie smyczkowej melodii, zrównoważone kroki bębnów i dęte grzmoty szokujących piorunów. Piotr Czajkowski rozlewa swoje „Jezioro łabędzie” przed zachwyconymi balletomanami, a jego brzegi wizualnie wypełniają Więcej »

HARMONOGRAMY ZŁOTEJ KANTYCZKI

UWAGA – JUŻ SĄ HARMONOGRAMY WYSTĘPÓW  Więcej »

AFERA U FRYZJERA CZYLI „SZALONE NOŻYCZKI”

Raport grudniowy nr 1: Data: 1. grudnia 2018r. Godzina: 17:53 Miejsce: Sala widowiskowa MDK, Inwalidów Wojennych 2, Jaworzno, Śląskie Kryptonim: „Szalone nożyczki” Więcej »

ZŁOTA KANTYCZKA – DZIEŃ TRZECI

W dniu 10.12.2018r. odbył się trzeci dzień przesłuchań XVI Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka”. W przesłuchaniu brała udział Lidia Tobiasz z Przedszkola nr1 w Jaworznie, oraz zespół gwiazdeczki z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Mysłowicach, państwową szkołę muzyczną I stopnia reprezentowała Emilia Marszałek.

ŻYWY SKANSEN FOTOGRAFII

Z SERII: BYLIŚMY TAM

Szkoła widzenia Jakuba Byrczka działa prężnie już od wielu lat i choć tę artystyczną grupę fotograficzną założono nieformalnie, sztuka obiektywu rozwija się wśród stale rosnącego grona aktywistów pod fachowym okiem. Widocznym tego dowodem są nie tylko częste wernisaże, ukazujące prace miłośników aparatu, lecz także ich relacje z warsztatów.

ZŁOTA KANTYCZKA – DZIEŃ DRUGI

Dzisiejsza tura zmagań o Złotą Kantyczkę zgromadziła dużo liczniejszą grupę konkursowiczów, niż dwa dni temu. Tym razem prezentowały się nie tylko najmłodsze wschodzące gwiazdy muzyki z przedszkoli i szkół podstawowych – grono występujących poszerzyło się o reprezentantów szkół ponadpodstawowych, podopiecznych MDK w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach oraz o dorosłych aktywistów tejże placówki.

Święty daje prezenty

Ho, ho, ho – wykrzykuje grubas w czerwonym, niezbyt dopasowanym wdzianku i macha butelką jakiegoś napoju, którego całe skrzynki wiezie równie czerwona ciężarówka. To ma być Mikołaj? W Polskiej tradycji przedstawiany był jako dobry biskup z pastorałem i mitrą na głowie, ale łatwiej kupić za kilka złotych marketowe baziewie.

ZŁOTA KANTYCZKA – DZIEŃ PIERWSZY

W pierwszym dniu (05.12.2018r.) Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka” festiwalowe jury potraktowane zostało niezwykle łaskawie – w przedszkolnej kategorii wiekowej wystąpiło zaledwie 6 solistów i jedna grupa – „Przedszkolne gwiazdeczki” z PM nr 2 w Jaworznie.