PRZEGLĄD TANECZNY – harmonogram

Harmonogram Przeglądu Tanecznego XIX Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży JAWOR 2019 27 marca Więcej »

PAN W ZEGARKU, CZYLI HERBERT NA TAPECIE (I PODKOSZULKU)

Parsknąłem ze zdziwienia i bezsilności, (aż straciłem plombę w górnej, prawej siódemce), kiedy pewien młodzieniec z drugiej klasy jednego z jaworznickich liceów (sic!) patrząc na ogromną reprodukcję zdjęcia Zbigniewa Herberta, przygotowaną na Herbertiadę, Więcej »

R JAK ROMANS, RWETES I… ROBIN HAWDON!

U nas te sprawy wyglądają nieco inaczej… Wskazane jest by w małżeństwie pojawiali się kochankowie i kochanki. Zdarza się, że i oni mają swoich małżonków, a Ci z kolei swoich kochanków… I Więcej »

MALINOWE WYBACZANIE

Pani Celińska ma głos! Niektórzy twierdzą – tubalny, znawcy – profesjonalny, dobrze ustawiony. Z równą łatwością szepce, pieści miękkim tembrem, rozprawia, śpiewa lirycznie, operuje minorowymi tonami, molowymi dźwiękami smutku i żalu, jak Więcej »

Przegląd teatralny – harmonogram

XIX FKDiM „JAwor 2019” rozkręca się. W poniedziałek 25 marca wystąpią zespoły teatralne. Tym razem zaledwie w jednym dniu. Mniej, ale (może) atrakcyjniej. Wstęp wolny! Więcej »

HERBERTiada.

Niby Rok Zbigniewa Herberta minął, ale nie u nas! Nie dajemy się czasowi! Corocznie jubileuszowe spotkanie z poezją wybitnego Poety już w ostatnim dniu tegorocznej zimy… czyż to nie piękna koincydencja? Serdecznie Więcej »

Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży

Po raz XIX rusza prawdziwe święto najmłodszych wielbicieli a jednocześnie praktyków umiejętności artystycznych – Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży. Jak zwykle organizatorami konkursu są: Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie- Dom Więcej »

Wolnoć, Tomku, czyli konkurs talentów

IX Konkurs Talentów „Szału nié ma” odbył się 20 lutego 2019 roku, w dniu imienin Eleuterii, które to imię oznacza z greki wolny, niezależny – i na wolność stawia regulamin konkursu, w Więcej »

PRZEGLĄD TANECZNY – harmonogram

Harmonogram Przeglądu Tanecznego XIX Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży JAWOR 2019
27 marca

PAN W ZEGARKU, CZYLI HERBERT NA TAPECIE (I PODKOSZULKU)

Parsknąłem ze zdziwienia i bezsilności, (aż straciłem plombę w górnej, prawej siódemce), kiedy pewien młodzieniec z drugiej klasy jednego z jaworznickich liceów (sic!) patrząc na ogromną reprodukcję zdjęcia Zbigniewa Herberta, przygotowaną na Herbertiadę, zapytał mnie naiwnie: „A kto to jest, ten pan w zegarku?” (istotnie, na ręce mężczyzny widać wyraźnie zegarek). „Herbert. Zbigniew Herbert”, odpowiedziałem, pohamowawszy śmiech.

R JAK ROMANS, RWETES I… ROBIN HAWDON!

U nas te sprawy wyglądają nieco inaczej… Wskazane jest by w małżeństwie pojawiali się kochankowie i kochanki. Zdarza się, że i oni mają swoich małżonków, a Ci z kolei swoich kochanków… I to miłosne koło w końcu się zamyka, wszyscy są szczęśliwi i kochają się nawzajem! – dyplomatycznie objaśnia francuski hydraulik, który… jeszcze przed chwilą był projektantem wnętrz, a wcześniej… artystą, do którego wielbicielki wzdychały – „Mój Picasso!”. Lecz nie tylko on zdaje się posiadać wieloraką tożsamość.

MALINOWE WYBACZANIE

Pani Celińska ma głos! Niektórzy twierdzą – tubalny, znawcy – profesjonalny, dobrze ustawiony. Z równą łatwością szepce, pieści miękkim tembrem, rozprawia, śpiewa lirycznie, operuje minorowymi tonami, molowymi dźwiękami smutku i żalu, jak też grzmi durami, patetycznym crescendo, wzywającym do poprawy.

Przegląd teatralny – harmonogram

XIX FKDiM „JAwor 2019” rozkręca się. W poniedziałek 25 marca wystąpią zespoły teatralne. Tym razem zaledwie w jednym dniu. Mniej, ale (może) atrakcyjniej. Wstęp wolny!