FUMA – Zielona Góra 2018.

Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży Młodzi Artyści zapraszają utalentowanych wokalistów w wieku od 7 do 25 roku życia do udziału w X Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA Więcej »

Przegląd taneczny

Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor 2018 rusza z przytupem. Dosłownie –  na początek taniec. Prosimy o dokładne zapoznanie sie z Harmonogramem. Przegląd odbędzie się MDK im. Jaworznikow ul. Inwalidów Wojennych 2. Więcej »

HERBERTiada – a jednak jubileusz

  Polski poeta, eseista, dramaturg, autor słuchowisk i twórca słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito” Zbigniew Herbert z wykształcenia był ekonomistą, prawnikiem i filozofem. Chociaż był laureatem ponad dwudziestu nagród literackich, a od końca lat Więcej »

LILIA

sztuka teatru tańca o życiu Maryi z Nazaretu „Lilia” to sztuka teatru tańca inspirowana życiem Maryi, który poprzez różne techniki tańca współczesnego ukazuje nie tylko życie codzienne Matki Bożej, ale przede wszystkim jej Więcej »

A TO POLSKA WŁAŚNIE

A to Polska właśnie. (S.Wyspiański)  – Konkurs na wiersz, prozę i pracę plastyczną o Polsce W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 Więcej »

UWAGA! ZMIANIA TERMINU!!!

Już wkrótce II JAWORZNICKI PRZEGLĄD TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH. Tym razem organizatorka, p. Konstancja Zarzycka zaproponowała motto: Natura jest zawsze mądrzejsza od ludzkich pomysłów (Antoni Kępiński). Więcej »

GWAŁTU, CO SIĘ DZIEJE

Cóż w tym dziwnego, że kobieta jest dyrektorem, ministrem, premierem, a może nawet prezydentem ? Obecnie – nic. Obowiązuje przecież nie tylko równość wobec prawa, ale nawet parytety, które kobiety wręcz przymuszają Więcej »

PAN MALEŃCZUK „KONCERT SOLO”.

Już wkrótce, 16 marca o godz. 19.00 niezwykły koncert, który z pewnością zapadnie na długo w pamięć melomanów – na scenie MDK im. Jaworzników wystąpi Maleńczuk, bard Krakowa dwojga imion – Mirosław Więcej »

FUMA – Zielona Góra 2018.

Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży Młodzi Artyści zapraszają utalentowanych wokalistów w wieku od 7 do 25 roku życia do udziału w X Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA – Zielona Góra 2018.

Przegląd taneczny

Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor 2018 rusza z przytupem. Dosłownie –  na początek taniec. Prosimy o dokładne zapoznanie sie z Harmonogramem. Przegląd odbędzie się MDK im. Jaworznikow ul. Inwalidów Wojennych 2.

HERBERTiada – a jednak jubileusz

 

Polski poeta, eseista, dramaturg, autor słuchowisk i twórca słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito” Zbigniew Herbert z wykształcenia był ekonomistą, prawnikiem i filozofem. Chociaż był laureatem ponad dwudziestu nagród literackich, a od końca lat 60. XX w. jednym z najpoważniejszych pretendentów do Literackiej Nagrody Nobla, tej najważniejszej nie przyznano mu. Najprawdopodobniej zadecydowała o tym jego nieprzejednana postawa opisana w „Potędze smaku”.

LILIA

sztuka teatru tańca o życiu Maryi z Nazaretu
„Lilia” to sztuka teatru tańca inspirowana życiem Maryi, który poprzez różne techniki tańca współczesnego ukazuje nie tylko życie codzienne Matki Bożej, ale przede wszystkim jej przeżycia wewnętrzne.

Premiera operetki „Hrabina Marica” E. Kalmana

Ach, jedź do Varasdin! Ten niekwestionowany hit scen operetkowych usłyszymy w Jaworznie 21.04.2018. „Hrabina Marica” to drugi, obok Księżniczki czardasza, wielki operetkowy sukces Emmericha Kálmána. Hrabinę przepełniają węgierskie rytmy czardasza, cygański temperament, wspaniałe melodie oraz żarliwe emocje głównych bohaterów.
Bilety: 60 zł, 50 zł (grupowe pow. 10 os., tel. 795 350 773) w MDK w Kawiarni ARETE pon-pt 14:00-20:00 i w weekendy w czasie trwania imprez tel. 32 762 92 25 oraz on-line na: www.artecreatura.art.pl tel. 795 350 773