JUBILEUSZ -SREBRNY CZY PERŁOWY?

Dwadzieścia pięć lat minęło – i jest już dwadzieścia sześć, bowiem „Kabaret pod Wyrwigroszem” powstał w 1994 roku w Piwnicy pod Wyrwigroszem, zatem jubileusz, na który została zaproszona publiczność do sali koncertowej Więcej »

ŚPIEWANIE – MOJA PASJA

Ten koncert w Polsce nie powinien się odbyć. Alicja Majewska przez cały czas koncertu, niemal pełne dwie godziny CHWALIŁA SIĘ, zamiast po polsku sarkać, marudzić, narzekać na wszystkich i na wszystko! Więcej »

GIORNATA MUNDIALE DEL GATTO czyli Dzień Kota

Przybył do nas z Włoch, stąd jak Włosi 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Inne kraje wybrały sobie inny termin, dlaczego? Bo tak postanowiono. W Polsce Dzień Kota obchodzimy jeszcze raz – Więcej »

GALA ROZTAŃCZONA MIŁOŚCIĄ

Gdy spotyka się dwoje zakochanych, wiadomo, że zacznie iskrzyć. W MDK spotkała się Kochająca taniec muza Terpsychora z patronem zakochanych św. Walentym. Nic dziwnego, że widownia, która przybyła do sali koncertowej w Więcej »

MOJE BEZPIECZNE (?) DZIECKO: OD STEREOTYPU… DO MOWY NIENAWIŚCI

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych jest przyrodzoną cechą i obowiązkiem człowieka dorosłego. Dawnej opieka wiązała się z uchronieniem dzieci przed zagrożeniami bezpośrednimi, wynikającymi z niebezpieczeństw naturalnych, dziś nie zagraża najmłodszym napaść dzikiego zwierzęcia, Więcej »

NASI MILUSIŃSCY – KONKURS FOTOGRAFICZNY

Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie zaprasza dzieci w wieku 3-7 lat do udziału w rodzinnym konkursie fotograficznym pt. „Nasi Milusińscy”. Więcej »

WARSZTATY GRAFICZNE – ZAPROSZENIE

Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków zaprasza dzieci i młodzież na reaktywowane warsztaty graficzne. Zajęcia rozpoczną się w kwietniu 2020 roku. Więcej »

#MAŁY KREATOR – ZAPRASZA

Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków zaprasza dzieci na reaktywowane zajęcia plastyczne: #Mały Kreator. Zajęcia rozpoczną się w kwietniu 2020 roku. Więcej »

JUBILEUSZ -SREBRNY CZY PERŁOWY?

Dwadzieścia pięć lat minęło – i jest już dwadzieścia sześć, bowiem „Kabaret pod Wyrwigroszem” powstał w 1994 roku w Piwnicy pod Wyrwigroszem, zatem jubileusz, na który została zaproszona publiczność do sali koncertowej nie do końca jest aktualny.

UBIÓR I HISTORIA

Jak wyglądali ludzie w drugiej połowie XIX wieku? Na takie pytanie starałam się odpowiedzieć moim wychowankom, uczestniczkom zajęć stałych Projektowania ubioru jak i zajęć Rysunku i Malarstwa w ramach działań profilaktycznych, omawiając wizerunek kobiet i mężczyzn

ŚPIEWANIE – MOJA PASJA

Ten koncert w Polsce nie powinien się odbyć. Alicja Majewska przez cały czas koncertu, niemal pełne dwie godziny CHWALIŁA SIĘ, zamiast po polsku sarkać, marudzić, narzekać na wszystkich i na wszystko!

GIORNATA MUNDIALE DEL GATTO czyli Dzień Kota

Przybył do nas z Włoch, stąd jak Włosi 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Inne kraje wybrały sobie inny termin, dlaczego? Bo tak postanowiono. W Polsce Dzień Kota obchodzimy jeszcze raz – znacznie huczniej – we wrześniu, kiedy koty z pierwszych klas są pasowane na pełnoprawnych uczniów.

GALA ROZTAŃCZONA MIŁOŚCIĄ

Gdy spotyka się dwoje zakochanych, wiadomo, że zacznie iskrzyć. W MDK spotkała się Kochająca taniec muza Terpsychora z patronem zakochanych św. Walentym. Nic dziwnego, że widownia, która przybyła do sali koncertowej w takim nadmiarze, że miejsc zabrakło, zachwyciła umiejętnościami młodych tancerzy,