ZWYCIĘSKIE WOKALISTKI

XVIII edycja Konkursu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz klub MCKiS Podłęże już za nami. Na scenie w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej swoje Więcej »

SŁODKA PAKA DLA DZIECIAKA

Świąteczna Akcja „Słodka Paka od Dzieciaka” Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice Zapraszamy dzieci do udziału w zbiórce słodkości w formie Świątecznej Paczki dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Jaworznie. Więcej »

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W OCZACH DZIECKA

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA działająca w MDK im. Jaworzniaków informuje, że 4 grudnia 2019 r. o godzinie 16.00 odbędzie się konkurs plastyczny dla przedszkolaków, którego głównym bohaterem będzie sam Święty Mikołaj. Więcej »

CZARNY ANIOŁ

Nie lubi się przebierać, kokietować. Nie bywa na rautach, bankietach. Nie przejmuje się słowami krytyków, nawet gdy ostrzegają, gdy „Chciałam zaśpiewać o czymś ważnym/ O samotności braku nieba/ Lecz powiedzieli – Pani Więcej »

SZYJEMY KOKARDY NARODOWE

W dniu upamiętnienia 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pamiętajmy o przypięciu kokard narodowych. Narodowy symbol Polaków to niewielka rozetka, warto ją mieć przy swym sercu z myślą o przeszłości jak i Więcej »

ZADUSZNE CIEMNOŚCI ROZJAŚNIA JAZZ

Zapada zmrok. Jedynie wąski półpierścień sceny majaczy leniwą poświatą. W jego ramiona wpadają wyłaniające się z mroku postacie o magicznych atrybutach – kilku dźwiga szczerozłote puzony, saksofony i trąby, następny kroczy w Więcej »

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

 W ramach zajęć profilaktycznych moi wychowankowie, uczestnicy zajęć artystycznych realizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie otrzymali garść informacji dotyczących działalności Fundacji „Koty z Kociej”, a także wykonali prace z myślą o Więcej »

„ZŁOTA KANTYCZKA – JAWORZNO 2020”

Już wkrótce święta, w czasie których śpiewać będziemy radośnie i z przejęciem KOLĘDY.  To oznacza w MDK, że czas przygotować się do udziału w XVII DIECEZJALNYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK „ ZŁOTA KANTYCZKA – Więcej »

ZWYCIĘSKIE WOKALISTKI

XVIII edycja Konkursu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz klub MCKiS Podłęże już za nami. Na scenie w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej swoje wykonania zaprezentowało w sumie ponad trzystu młodych artystów. Zainteresowanie tym przeglądem jest tak duże, że konkursowe przesłuchania trwały aż dwa dni.

SŁODKA PAKA DLA DZIECIAKA

Świąteczna Akcja „Słodka Paka od Dzieciaka”
Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice
Zapraszamy dzieci do udziału w zbiórce słodkości w formie Świątecznej Paczki dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Jaworznie.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W OCZACH DZIECKA

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA działająca w MDK im. Jaworzniaków informuje, że 4 grudnia 2019 r. o godzinie 16.00 odbędzie się konkurs plastyczny dla przedszkolaków, którego głównym bohaterem będzie sam Święty Mikołaj.

CZARNY ANIOŁ

Nie lubi się przebierać, kokietować. Nie bywa na rautach, bankietach. Nie przejmuje się słowami krytyków, nawet gdy ostrzegają, gdy „Chciałam zaśpiewać o czymś ważnym/ O samotności braku nieba/ Lecz powiedzieli – Pani Geppert – co Pani/ To się nie sprzeda”. A ona śpiewa, że „ kiedy widzę na koncertach/ W oczach słuchaczy skrawek nieba/ To myślę sobie – Dobry Boże
A co mi tam – niech się nie sprzeda” – i śpiewa.

SZYJEMY KOKARDY NARODOWE

W dniu upamiętnienia 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pamiętajmy o przypięciu kokard narodowych. Narodowy symbol Polaków to niewielka rozetka, warto ją mieć przy swym sercu z myślą o przeszłości jak i przyszłości naszego narodu.