A PANNA KRYSIA KRÓLOWAŁA NA JAWORZNICKIEJ SCENIE DZISIAJ!

Nam z Jaworzna wszystko można! Nowaki wymyślili sobie, że w niedzielę zaczynają spektakl kabaretowy o 16.00. Przecież to czas na poobiednią sjestę, albo na podwieczorek. Spoko. Niech poczekają. Bilety wyprzedane do ostatniego Więcej »

NA POMOC SCOTTIEMU

Jest rok 2030. Pojazd sympatycznego kosmity Scottiego ulega awarii i przymusowo ląduje na naszej planecie. Chcemy pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do jego pojazdu. Aby to zrobić będziemy programować ruchy Scottiego. Losy Więcej »

BAJKA NIE – BAJKA

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, nawet jeszcze dalej, bowiem pomysł na temat spektaklu Anna Korczyk zaczerpnęła z bajki z dzieciństwa – „Dar rzeki Fly” Marii Krüger to bajka z Nowej Więcej »

UTALENTOWANA I PRAKTYCZNA

Marian Folga przyzwyczaił jaworznian do sukcesów, jakie odnosi na polu teatralnym, a szczególnie malując na ludzkim ciele – w bodypaitingu. Bez wątpienia jego sukcesy są konsekwencją jego wielu talentów, spośród których niebagatelną Więcej »

SPACERKIEM PO ABSURDACH

Młoszowa to wieś w powiecie chrzanowskim, ledwie pół godziny jazdy samochodem z Osiedla. Może pochwalić się zespołem pałacowym, wartym zwiedzenia i Wiejskim Domem Kultury, w którym prężnie działa Grupa Teatralno – kabaretowa Więcej »

FASZEROWANIE I SEKSUALIZOWANIE

Faszerowanie i seksualizowanie – to zapewne dwa kluczowe elementy naszej współczesności. Jesteśmy dzień w dzień faszerowani papką najprzeróżniejszych wiadomości, które atakują z ekranów telefonów, komputerów, tv, z radia, z najprzeróżniejszych banerów, plakatów, Więcej »

CZTERY LWY ZE LWOWA – CZYLI LEON VOCI

Swój zespół założyli w 2015r., a już nieco ponad rok później osiągnęli etap półfinałowy etap polskiej edycji telewizyjnego show Mam Talent. Szerokim repertuarem znanych światowych muzyków oraz czerpaniem z ukraińskich pieśni ludowych Więcej »

SINATROMANIA TRWA

Jego muzyka jest ponadczasowa – o czym dobitnie świadczy wypełniona po brzegi sala koncertowa MDK im. Jaworzniaków. On sam uważany jest za najwybitniejszego amerykańskiego piosenkarza XX w. A nakład ze sprzedaży wszystkich Więcej »

A PANNA KRYSIA KRÓLOWAŁA NA JAWORZNICKIEJ SCENIE DZISIAJ!

Nam z Jaworzna wszystko można! Nowaki wymyślili sobie, że w niedzielę zaczynają spektakl kabaretowy o 16.00. Przecież to czas na poobiednią sjestę, albo na podwieczorek. Spoko. Niech poczekają. Bilety wyprzedane do ostatniego miejsca, nawet dostawki były potrzebne, no i co z tego? Się przepchniemy, a Nowaki niech witają wylewnie. Więc witali.

NA POMOC SCOTTIEMU

Jest rok 2030. Pojazd sympatycznego kosmity Scottiego ulega awarii i przymusowo ląduje na naszej planecie. Chcemy pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do jego pojazdu. Aby to zrobić będziemy programować ruchy Scottiego. Losy Scottiego i zdobycie części zamiennych do jego pojazdu zależą teraz od naszych umiejętności programowania.

BAJKA NIE – BAJKA

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, nawet jeszcze dalej, bowiem pomysł na temat spektaklu Anna Korczyk zaczerpnęła z bajki z dzieciństwa – „Dar rzeki Fly” Marii Krüger to bajka z Nowej Gwinei, „wielka wspaniała Rzeka przywracała młodość starcom”.

UTALENTOWANA I PRAKTYCZNA

Marian Folga przyzwyczaił jaworznian do sukcesów, jakie odnosi na polu teatralnym, a szczególnie malując na ludzkim ciele – w bodypaitingu. Bez wątpienia jego sukcesy są konsekwencją jego wielu talentów, spośród których niebagatelną rolę gra talent do ludzi. Potrafi ich zbierać, dobierać i uczyć. Pedagogiczny talent zaowocował III miejscem jego wychowanki, Natali Młynarz w dziewiątej edycji mistrzostw Facepainting Trophy.

SPACERKIEM PO ABSURDACH

Młoszowa to wieś w powiecie chrzanowskim, ledwie pół godziny jazdy samochodem z Osiedla. Może pochwalić się zespołem pałacowym, wartym zwiedzenia i Wiejskim Domem Kultury, w którym prężnie działa Grupa Teatralno – kabaretowa „Przy pałacu”.