LIRYCZNIE I NASTROJOWO

Na niego jaworznicka publiczność czekała długo i z niepokojem. Pandemia przecież sprawiła, że jeden po drugim koncerty i spektakle były odwoływane. Jednak głód wrażeń – ze strony publiczności i pragnie zaspokojenia go Więcej »

WSPOMNIENIE KAZIMIERZA JANUSA – KONCERT

Koncert wspomnieniowy, mimo przeciwności, odbędzie się. Niestety, nieco okrojony – nie wystąpi z przyczyn obiektywnych pan Marek Długopolski z zespołem Ballabard – niestety trwa pandemia! Więcej »

KONCERT ANDRZEJA PIASECZNEGO

UWAGA. ZMIANY! Koncert Artysty ostatecznie odbędzie się 13 września 2020 r.w dwóch turach – pierwszy dla widzów, którzy zakupili bilety w rzędach nieparzystych (rz.1, 3, 5 itp) o godzinie 18.00. Drugi koncert rozpocznie Więcej »

WSPOMNIENIE

Trudno odmówić prawdy słowom W. Broniewskiego Przekwita wszystko, przekwita, i kwita. Późne lato potwierdza słuszność wiersza. Już nawet jarzębiny czerwone, wakacje u schyłku. Jedynie covid19 nie traci sił. Lecz dalej poeta pisze: A Więcej »

PORAŻENI NIE TYLKO MIŁOŚCIĄ…

Teatr Oddzielny przygotowuje nowy spektakl, oparty na losach powstańca, Andrzeja Budzyńskiego oraz sanitariuszki, Barbary Żugajewicz. To historia miłości przerwanej przez powstanie warszawskie. Stąd tytuł: „Porażeni nie tylko miłością…” Więcej »

SIERPIEŃ W MDK

Zapraszamy na sierpniowe zajęcia: Więcej »

OLA I MEDUZY

W ubiegłym roku – Marian Folga wskazuje na śliczną blondyneczkę – przyszła do mnie na zajęcia mała, ledwie pięcioletnia dziewczynka, Ola Mazgaj. Cichutka, bardzo skromna, która patrzyła na prace starszych kolegów i Więcej »

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Dyrekcja Młodzieżowego Domy Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie ogłasza rekrutację Na zajęcia. WNIOSKI w roku szkolnym 2020/ 2021 należy składać TYLKO DROGĄ ELEKTRONICZNĄ na adres: lucyna.stanislawska@mdk.jaworzno.edu.pl Więcej »

DOKUMENTY DLA RODZICÓW

Dokumenty, które należy wypełnić/zapoznać się, by Dziecko zostało przyjęte na zajęcia do MDK im. Jaworzniaków 

LIRYCZNIE I NASTROJOWO

Na niego jaworznicka publiczność czekała długo i z niepokojem. Pandemia przecież sprawiła, że jeden po drugim koncerty i spektakle były odwoływane. Jednak głód wrażeń – ze strony publiczności i pragnie zaspokojenia go przez artystów sprawia, że na scenę koncertową MDK wraca życie.

WSB W JAWORZNIE – STUDIA

Kandydacie na studia 👩‍🎓👨‍🎓 ❗ Chciałbyś studiować w Jaworznie? Zachęcamy do rekrutacji w Wydziale Nauk Społecznych w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych 2.

POTEM NASTĄPIŁ HRABI

Hrabi na scenie jest już niemal osiemnaście lat, (wcześniej był Potem) więc wkrótce osiągnie dojrzałość – czego nie można napisać o członkach, a zwłaszcza członkini Kabaretu, słynnej Asior, bo tak ją nazywają. Wszyscy oni się uwielbiają wygłupiać, a czynią to nie tylko z niezwykłym wdziękiem, przede wszystkim z nieprawdopodobnym profesjonalizmem.

Z WIATREM I POD WIATR

Pamięć ludzka to ma do siebie, że szybko zapominamy. Szczególnie o sprawach smutnych, bolesnych, sprawiających przykrość i cierpienie. Stąd po smutku po odejściu nawet najbliższych prędzej czy później następuje ukojenie a za nią zapomnienie.